RX 5600 XT bilgisayar açılışında pembe mor çizgilerle açılıyor

EnderGvn

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB RAM 2400 DDR4
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG SSD 480 GB
Ekran kartı
AMD Radeon RX 5600 XT - TFT
Anakart
Gigabyte Technology b450M S2H
İşlemci
AMD RYZEN 5 3500X 6-CORE
Öncelikle herkese selam,

Yaklaşık 1 haftadır yaşadığım bir sorun hakkında danışmak istiyorum. Bilgisayarımı açtığımda yaklaşık 1 dakika boyunca yanlamasına pembe ve mor çizgi demetleri oluşuyor ve bir süreden sonra gidiyor. Yaklaşık 1 dakika diyebiliriz bu şekilde gözükmesini sonra kayboluyor.
Alternatif monitörüm ve kablo olmadığı için deneme şansım olmadı.
Bilgisayar konusunda çok yeterli bilgim olmadığı için, ekran kartından mı yoksa monitörden mi kaynaklanıyor danışmak istedim.
Daha kolay anlaşılabilmesi adına, görseli ve videoyu ekledim.
video

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221124-103738_Gallery.jpg
    Screenshot_20221124-103738_Gallery.jpg
    146,8 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese selam,

Yaklaşık 1 haftadır yaşadığım bir sorun hakkında danışmak istiyorum. Bilgisayarımı açtığımda yaklaşık 1 dakika boyunca yanlamasına pembe ve mor çizgi demetleri oluşuyor ve bir süreden sonra gidiyor. Yaklaşık 1 dakika diyebiliriz bu şekilde gözükmesini sonra kayboluyor.
Alternatif monitörüm ve kablo olmadığı için deneme şansım olmadı.
Bilgisayar konusunda çok yeterli bilgim olmadığı için, ekran kartından mı yoksa monitörden mi kaynaklanıyor danışmak istedim.
Daha kolay anlaşılabilmesi adına, görseli ve videoyu ekledim.
video

Önce başka monitör ve kablo ile deneyin. Yaparsa başka ekran kartı ile deneyin. Başka kartta yapmaz ise senin kartta sorun vardır.

Selam , bu dediklerinizi yapabilecek bir yapım olmadığı için sormak istedim.daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var ise bilgi almak isterim. Ona göre monitörde ise sorun başka bir yere yada sorun ekran kartındaysa başka bir yere göndermem gerekiyor.

Dostum paylaştığın fotografta sol üstteki HDMI yazısında çizgiler yok. Problem ekran kartında sanırım.
Çok teşekkür ederim ufak detay için. Ekran kartı soğuk çalışınca sanırım böyle birşey yapıyor. Çünkü bir 15 dk kullanımdan sonra bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda aynı sorunla karşılaşmıyorum.
Ama ertesi gün bilgisayarı açarsam aynı sorunu yaşıyorum.

Ekran kartı da olma ihtimali maalesef var. Evde uygun TV varsa bununla da denenebilir. Yine olursa muhtemelen ekran kartı.

Geri
Yukarı