Çözüldü RX 5600 XT "Sürücü zaman aşımına ugruyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aragornxx

Hectopat
Merhaba. 5600 XT ASUS TUF EVO ekran kartım var ve sapıtmaya başladı. Ekran kartıma acayip bir şeyler oluyor. AC Black Flag oyununa giriyorum, 1 dakika içinde oyun çöküyor. Sürücü zaman aşımına ugruyor hatası alıyorum. Bu oyunu oynayıp bitirmiştim. Kartı Horizon Zero Dawn'a girip test etmek istedim bu oyunu da bitirmiştim. Başıma ilk defa gelen bir şey oldu. Fan hızı yüzde 81'e kadar çıkıyor 1 senedir bu sistemi kullanıyorum önceden böyle bir şey olmamıştı. Fan hızı en fazla yüzde 52'de çalışıyordu. Fan hızları yüzde 81'e çıkınca endişelendim açıkçası çünkü kasadan biraz şiddetli bir ses geliyor. Şimdi AC Black Flag oyununa girip test edeyim dedim bu oyunda da fan hızım yüzde 81'e çıkıyor. MSI Afterburner programını açtıktan sonra olmaya başladı bu arada. Lütfen yardımcı olur musunuz? Çok canım sıkıldı bu duruma. Ekran kartım mı bozuluyor acaba?

Görsel yükledim, Horizon Zero Dawn degerlerim.

asus tuf evo fan hızı aşırı.png

Son düzenleme:
Çözüm
İlk önce Afterburner kaldırın.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.
Teşekkür ederim :) sorununuzun çözülmesine sevindim.

Uzun süreli test etmedim dün erkenden yattım ama 1 dakika olmadan AC Black Flag çöküyordu ve fan hızı yüzde 81'e kadar çıkıyordu. 10 dakika kadar test ettim çökme yaşanmadı ve fan hızlarıda kafayı yemiş gibi dönmüyordu. Ama sadece dedigim gibi 10 dakika test ettim uzun süreli test edince yine yazarım.
AMD'nin yeni sürümleri acaba bilerek mi fan hızını o kadar arttırdı bilmiyorum ama oyunda çökme yaşanması hemde defalarca ve 1 dakika bile olmadan normal degildi. Bu sebeple fan hızının o kadar artmasının normal mi degil mi diye çelişkide kaldım. Fan hızının yüksek olması sebebiyle bellekler 76-80 dereceye çıkmıyor, 74 derecede geziyordu.

Uzun süreli test etmedim dün erkenden yattım ama 1 dakika olmadan AC Black Flag çöküyordu ve fan hızı yüzde 81'e kadar çıkıyordu. 10 dakika kadar test ettim çökme yaşanmadı ve fan hızları da kafayı yemiş gibi dönmüyordu. Ama sadece dedigim gibi 10 dakika test ettim uzun süreli test edince yine yazarım.
AMD'nin yeni sürümleri acaba bilerek mi fan hızını o kadar arttırdı bilmiyorum ama oyunda çökme yaşanması hem de defalarca ve 1 dakika bile olmadan normal değildi. Bu sebeple fan hızının o kadar artmasının normal mi degil mi diye çelişkide kaldım. Fan hızının yüksek olması sebebiyle bellekler 76-80 dereceye çıkmıyor, 74 derecede geziyordu.

Tamamdır. AMD'nin sürücülerinde opsiyonel sürümü bazen sorun çıkartabiliyor. O yüzden WHQL sürümünü öneriyorum. Fan hızları konusunda sürücü sorun çıkarmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı