RX 5600 XT Takıldığı zaman sistem çalışmıyor

Umut Mermer

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
256 GB Crucial
Ekran kartı
RX 5600 XT
Anakart
GIGABYTE B450M
İşlemci
R5 1600X
Selam, PC'ye ekran kartını takıyorum PSU'dan gelen 16 pinlik kabloyu takınca sadece RAM'lerin ışığı ve ekran kartının üzerindeki beyaz ışık yanıyor işlemci fanı vs. dönmüyor PSU'dan çıt sesi geliyor lakin çoklayıcıyı taktığımda resimdeki sarı kablolu olan PC açılıyor kart çalışıyor görüntü gelmiyor nasıl çözebilirim? Ekran kartı: ASUS ROG STRİX RX 5600 XT

Dosya Ekleri

• IMG_20221006_214449.jpg
    IMG_20221006_214449.jpg
    149,5 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, PC'ye ekran kartını takıyorum PSU'dan gelen 16 pinlik kabloyu takınca sadece RAM'lerin ışığı ve ekran kartının üzerindeki beyaz ışık yanıyor işlemci fanı vs. dönmüyor PSU'dan çıt sesi geliyor lakin çoklayıcıyı taktığımda resimdeki sarı kablolu olan PC açılıyor kart çalışıyor görüntü gelmiyor nasıl çözebilirim? Ekran kartı: ASUS ROG STRİX RX 5600 XT
Hocam PSU bağlantı kablolarını kontrol edin. PSU kaç watt?

Hocam PSU bağlantı kablolarını kontrol edin. PSU kaç watt?

Kaç kez kontrol ettim kafayı yiyeceğim ekran kartında sorunda yok bugün arkadaşımın PC'de test ettik PSU Cooler Master V750 Gold.

Hocam kaç pin gerektiriyor bu kart? Sol tarafada takılmaması gerektiğine emin misiniz?

Vallahi üzerinde 16 pin girişi var ama kaç gerektiriyor onu bilmiyorum hepsini takmazsak tam verimli çalışırmıki.

Genellikle kartların çalışması için, bütün pinlerin takılı olması gerekir. Bazı kartlarda eksik olsa da çalışabiliyor sanırım ama garanti etmek için bütün güç beslemelerini takıp deneyin.

Genellikle kartların çalışması için, bütün pinlerin takılı olması gerekir. Bazı kartlarda eksik olsa da çalışabiliyor sanırım ama garanti etmek için bütün güç beslemelerini takıp deneyin.

Hepsini takınca da PC açılmıyor güç gelmiyor sadece RAM ışıkları yanıyor.

Yokmu bilen birileri ya 😞

Son düzenleme:
Kabloları doğru bağladığınızdan emin misiniz? Ekran kartına az pin bağlıyorsunuz gibi geldi. PSU üzerindede doğru slotlara taktığınızdan emin olun.

Kabloları doğru bağladığınızdan emin misiniz? Ekran kartına az pin bağlıyorsunuz gibi geldi. PSU üzerindede doğru slotlara taktığınızdan emin olun.

Bugün test ettik benim PSU'da problem var PCI-e yerine kabloyu takıp ekran kartına takınca kısa devre yapıyor güç vermiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı