RX 5600XT fan ayarı

ahmetemir

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 2 gündür XFX RX 5600XT kullanıcısıyım kart ile ilgili pek bir sıkıntım olmadı fakat kartı alır almaz dereceye göre fan ayarı yapmıştım Afterburner'den. CS:GO oynarken kart derecesi 50 derece 49 dereceden 59 civarına çıkıyor sonra fanlar çalışıncaya iniyor ve fanlar duruyor. Sonra tekrar 59-60 dereceye çıkıyor ve tekrarlıyor. Benim istediğim ise fanların hep çalışıp sıcaklığın 55-60 civarında sabit kalması. Böyle bir şey yapabiliyor isem yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın fanlarının bir çalışma aralığı vardır. Mesela benim kartım oyunlarda %100 yükte iken %30 fan hızına gelmeden 69 derece altında tutabiliyor. Sizin kartınız örneğin; %30 fan hızında dönerken 60 derece gösteriyorsa ona göre sessizlik/yeterlilik oranında bir fan profili yapmanızı öneririm. Ben böyle yaptım mesela. Boşta 35 derecede tutmak için %10 hızda dönüyor ve oyunlara girdiğimde 70 derece görmemesi için %30 yaptım fan hızını. 35-70 derece arasında %10-30 hızlarında kendi kendin ayarlıyor devamlı. Asla %30 fan hızını ve 70 dereceyi görmedim bu ayarlarım ile. Siz de ses ve hedef sıcaklık derecesini gözeterek deneme yapabilirsiniz.

1592220338302.png

Ekran kartınızın fanlarının bir çalışma aralığı vardır. Mesela benim kartım oyunlarda %100 yükte iken %30 fan hızına gelmeden 69 derece altında tutabiliyor. Sizin kartınız örneğin; %30 fan hızında dönerken 60 derece gösteriyorsa ona göre sessizlik/yeterlilik oranında bir fan profili yapmanızı öneririm. Ben böyle yaptım mesela. Boşta 35 derecede tutmak için %10 hızda dönüyor ve oyunlara girdiğimde 70 derece görmemesi için %30 yaptım fan hızını. 35-70 derece arasında %10-30 hızlarında kendi kendin ayarlıyor devamlı. Asla %30 fan hızını ve 70 dereceyi görmedim bu ayarlarım ile. Siz de ses ve hedef sıcaklık derecesini gözeterek deneme yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 592183

Sağ olun vakit ayırıp cevapladığınız için. Kartın üstünde küçük bir anahtar var sanırım sağda iken sessiz mod ki fanlar 60 dereceyi geçince çalışıyor gördüğüm kadarıyla soldaki ise performans modu yeni fark ettim anahtarı. Sola çekip deneyeceğim dediğiniz ayarları.

Yeni konular

Geri
Yukarı