RX 5600XT nasıl iade edebilirim?

14 günlük cayma hakkımı kullanamaz mıyım?

İşte benim aldığım model bana gelen güne kadar destekliyordu. AMD sitesinden bile kontrol ettim alırken. Fakat dandik malzeme kullandıkları için sanırım çok fazla sorun vermiş ve güncellemeyi geri çekmişler. Gerçekten ne yapacağımı şaşırdım. 5 aydır çekmemişler, bana gelen güne patladı :D

Yasalara göre kullanılması lazım fakat bu sinerji denen firma kendi kendine yasa çıkarmış. Şöyle diyor beyefendiler, kutusu açılan bir parçayı alıp, başka bir müşteriye satmayı etik bulmuyorlarmış. Haklılar ama bizde müşteri olarak bir ürünü beğenmeme ve iade etme hakkına sahibiz. Zaten dikkat edersen, iade et butonu yok. Direk servis talebinde bulunulabiliyor. Yani servis ürünü değiştirebilirseniz derse değiştiriyorlar, öteki türlü iade almıyorlar kartta herhangi bir sorun olmadığı takdirde.

O zaman müşteriyi yanlış bilgilendirme ve yanlış ürün açıklaması ile müşteri kandırma amaçlı ürünün iadesini isteyin.
Sorun bu değil işte. Adamlardan bu zamana kadar 10-15 bin liralık alışveriş yaptım neredeyse ve en ufak sorun çıkmadı.
Sitelerindeki ürün açıklaması, kartın stok modelinin bilgileriyle aynı.
Burada beni dolandıran ve yanlış bilgi veren bizzat AMD ve Gigabyte firması oluyor.
AMD sitesinde hala bu modelin güncellemeyi desteklediği yazıyor komik bir şekilde :D
Yurtdışında Gigabytenin bu modeli ile ilgili ciddi tepkiler var. Fakat Türkiye'de sanırım fazla kişide bulunmadığı için ses seda yok.
Resmen Gigabyte ve AMD tarafından dolandırıldım :D

14 günlük cayma hakkını internet üzerinden aldıysan her türlü kullanırsın. THH ye gider en fazla haklı çıkarsın. Hakkını ara derim.
İade için bir sebep olmasına da gerek yok.

Nereden kontrol ediyorsun bu dediğin güncellemeyi.
Bende MSI Radeon RX 5600 XT Gaming X almayı düşünüyordum :D
Benim kadar şanssız değilsen, alacağın model destekliyor emin olabilirsin :D 5600XT serisinin en iyi kartı. O da çekerse hepsi çeker zaten.
14 günlük cayma hakkını internet üzerinden aldıysan her türlü kullanırsın. THH ye gider en fazla haklı çıkarsın. Hakkını ara derim.
İade için bir sebep olmasına da gerek yok.
İnternet üzerinden aldım fakat kaç ay uğraşırım, onu merak ediyorum. Yani yarın yeni kart alsam, bunu kaldırıcam bir yere. Kesin iade alır mıyım? Yoksa elimde mi patlar?

İnternet üzerinden alınan ürünlerde, ürüne zarar verilmediyse 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edersin. Bu tüketici olarak senin hakkın.
Ne kadar süreceğini kesin olarak bilemem ama 3-5 ay sürer en az.
Araştırmanı yap.
Sitede bilgilendirici THH açıklamaları vardı.
Daha önce deneyimlemiş arkadaşlarla da fikir alışverişinde bulun.
Ama işin prosedürü böyle.

Geri
Yukarı