RX 5600XT sıcaklık ve mining değerleri

Yuzarsif2

Femtopat
Merhabalar oyun için kullandığım RX 5600XT kartımı boş zamanlarda mining yapıyorum. Fakat korktuğum belli maddeler var.
1: Fanlarımı %60'ta kullanıyorum 90 derece Memory derecesi alıyorum. Normal midir? Zararı olur mu karta? Oyun oynarken de ortalama 88 derece alıyorum ağır oyunlarda.
2: 1 yıl gibi bir sürede günde 4-5 saat kapatarak çalıştırırsam ne gibi bir zarar görebilir?
3: Ortalama 39.5 mh alıyorum BIOS kodlama vesaire olmadan. Normal midir?
Şimdiden teşekkürler. Özellikle ilk soru çok korkutuyor beni 90 derece zarar verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Normal değildir, size kendi ayarlarımı atacağım VRAM 80 derece çalışıyor ve 39.5 mh/s ile kazım yapıyorum.

Sıcak olmadığı sürece hiçbir zarar gelmez, fan ayarlarını siz sesten rahatsız olmayacagınız gibi yapın ben çok ses olsun istemediğim için %45 kullanıyorum.

39.5 mh/s ile ne kadar kazanç elde ediyorsunuz aylık? RTX 3060 Ti ile ne kadar kazanabilirim?

Gunluk 10$ geliyor, RTX3060 Ti ile tahminimce sizde 10$ civari alirsiniz.

Internetten mh/s degerine baktim, gunde 14-15$ gelir diye dusunuyorum.

Aylık 420 dolar diyor bu doğru mu gerçekten? Eğer böyleyse insanlar neden asgari ücretle çalışıyor :/

Aylık 420 dolar diyor bu doğru mu gerçekten? Eğer böyleyse insanlar neden asgari ücretle çalışıyor :/
Bilgisayarının 7/24 açık kalması gerektiği gibi çok açık kalacağı için ekran kartının ömründen ömür gider.

Bilgisayarının 7/24 açık kalması gerektiği gibi çok açık kalacağı için ekran kartının ömründen ömür gider.

İlk çıktığında tanıdıktan 4700TL'ye almıştım dostum, 1.5 ayda parası çıkıyor zaten olmadı 6 ay çalıştırıp kar eder satarım.

Sıcaklık değerlerim modeli tuf evo olduğu için yüksek olabilir herhalde.size göre normal değil fakat kartımın zarar görme ihtimali var mıdır?

Sıcaklık değerlerim modeli TUF EVO olduğu için yüksek olabilir herhalde. Size göre normal değil fakat kartımın zarar görme ihtimali var mıdır?

Aynı modeli kullanıyoruz, benim ayarlarımı yaparsanız düşmesi lazım evet 90 derecede zarar görür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…