Çözüldü RX 570 4 GB bilgisayar kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MisentiMiSenti

Hectopat
RAM
Gskill 8gb 2133mh
SSD veya HDD modeli
Adata 240gb
Ekran kartı
Sapphire RX 570 4GB
Anakart
Gigabyte A320- MS2H
İşlemci
Ryzen 5 1600 af 3.2 GHz
Merhaba, bilgisayarım son zamanlarda sorunlar çıkartıyor öncelikle sanki bilgisayarın çözünürlüğü düştü ve bir oyuna girdiğimde artık çok ses çıkartıyor ve 1 saat falan oyun oynadığım zaman da ise monitör gidiyor. Direkt siyah ekranda kalıyor, yeniden başlattığımda ise Gigabyte kısmında kalıyor ve açılmıyor. Bu sorunun sebebi nedir? Yardım lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartı driverinizi DDU ile silip tekrar driver kurar mısınız? Çözüm olmaz ise ekran kartında sorun olabilir.
Ekran kartı driverinizi DDU ile silip tekrar driver kurar mısınız? Çözüm olmaz ise ekran kartında sorun olabilir.

Çözüm
Subnautica hocam orada yazıyor.

Denerim hocam ama eskisinden fazla ses çıkarması beni şaşırtıyor.

Hocalarım az önce bilgisayarı açtım neler göreyim, ilk olarak açıldığı zaman çözünürlüğün daha da düştüğünü gördüm Görev Yöneticisi siyah olmuş her mouse hareketi kasıyor bunların hepsi bir kenara korktuğum bir olay yaşadım bunların arasın da halen korkuyorum monitör yenileme hızını kontrol edecektim ki gelişmiş görüntü ayarlarına girdiğimde o seçeneği yapamadığımı gördüm benim olmayan bir monitör var gibi monitör yenileme kısmında 1.000 yenileme hızı yazıyor sanki benim monitörüm değilmiş gibi başka birinin di ve ayrıca artık açılışta değişik çizgiler gözüküyor sadece bununla da kalmıyor AMD Radeon Software'e girdiğimde ekran kartınız yazılımımızla uyuşmuyor gibi bir şey diyordu özür diliyorum fotoğrafını çekmedim ve fotoğrafını internette bulamadım yardım edin.
Hocam format atınca düzelir AMD sürücüler sakattir.Ayrıca ekran kartını temizlemeniz gerekebilir 100-200 gibi bir maliyete sebep olur.Ama kendiniz de temizleyebilirsiniz.Sürücüler sapıtmış bir ara bende de 4k çözünürlük vardı ve oyunlar açılmıyordu pc çöküyordu.

Ekran kartı driverinizi DDU ile silip Z? Çözüm olmaz ise ekran kartında sorun olabilir.

Hocam dedikleriniz yaptım monitör ve bilgisayar kasması gibi durumlar düzeldi şikayetlerim hepsi düzeldi çok teşekkür ederim hocam henüz oyun testi yapmadım ama onun dışında ki şikayetlerim düzeldi.

Hocam format atınca düzelir AMD sürücüler sakattir. Ayrıca ekran kartını temizlemeniz gerekebilir 100-200 gibi bir maliyete sebep olur. Ama kendiniz de temizleyebilirsiniz. Sürücüler sapıtmış bir ara bende de 4K çözünürlük vardı ve oyunlar açılmıyordu PC çöküyordu.

Hocam AMD gerçekten sürücü bakımından sıkıntı çıkarabilen bir yazılıma sahip 🥲

Yeni konular

Geri
Yukarı