RX 570 480 GB SSD vs RX 580 240 GB SSD

UfkunBey

Decapat
Yakın zamanda masaüstü bir sistem almak istiyorum fakat eleye eleye iki farklı seçenek kaldı ve hangi sistemin iş göreceği konusunda yardıma ihtiyacım var. Sistemlerin geri kalan parçaları aynı olduğu için sadece SSD ve ekran kartlarını yazmam yeterli olacaktır;

RX 580 ve 240 GB SSD=5100₺
RX 570 ve 480 GB SSD=4780₺

Yardımcı olanlara şimididen teşekkürler.

Not: Sistem oyun odaklı olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda masaüstü bir sistem almak istiyorum fakat eleye eleye iki farklı seçenek kaldı ve hangi sistemin iş göreceği konusunda yardıma ihtiyacım var. Sistemlerin geri kalan parçaları aynı olduğu için sadece SSD ve ekran kartlarını yazmam yeterli olacaktır;

RX 580 ve 240 GB SSD=5100₺
RX 570 ve 480 GB SSD=4780₺

Yardımcı olanlara şimididen teşekkürler.

Not: Sistem oyun odaklı olacaktır.
VRAM modelleri neler?

RX 580 diğer sorgunuz olan RX 570'den yaklaşık %12 daha güçlü bir karttır. Ancak aradaki fiyat farkı bu performansa kıyasla çok fazla. Oyun odaklı sistemlerde ekran kartına ağırlık vermek doğru tercih olabilir. Ancak depolama mevzusu da ne kadar oyunu sisteminizde kurulu tutmak isteyeceğinize göre değişir. Mesela benim steam kütüphanemde 18 oyun var ama bilgisayarımda kurulu olan 3 tane. Diğerlerini bitirdim ve sildim.

VRAM modelleri neler?
İkisi de 8 gb
RX 580 diğer sorgunuz olan RX 570'den yaklaşık %12 daha güçlü bir karttır. Ancak aradaki fiyat farkı bu performansa kıyasla çok fazla. Oyun odaklı sistemlerde ekran kartına ağırlık vermek doğru tercih olabilir. Ancak depolama mevzusu da ne kadar oyunu sisteminizde kurulu tutmak isteyeceğinize göre değişir. Mesela benim steam kütüphanemde 18 oyun var ama bilgisayarımda kurulu olan 3 tane. Diğerlerini bitirdim ve sildim.
Pcyi zorlayacak oyunları ssd diğerlerini ise hddye kurmayı planlıyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı