RX 570 8 GB çok ısınıyor

mives

Hectopat
Daha fazla  
Watch Dogs 2 oyununda oyunu oynarken 80 derecelere kadar çıktı ekran kartı sıcaklığım birden panik yapıp oyunu kapattım, çözümü nedir? Undervolt ve overclock hakkında herhangi bir bilgim yok lütfen yardımcı olur musunuz?

Kasanın ismi ve modeli nedir?
Ekran kartının modeli nedir?
Başka oyunlarda bu sıcaklıkları görüyor mu?

Hocam bende RX 570 8 GB kullanıyorum. Kart maksimum 71 dereceleri gördü. Kasanızın modelini yazabilir misiniz ve diğer oyunlardaki sıcaklık değerleri yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Ekran kartlarında 85 derecenin üstü sıkıntılı diye biliyorum.
Not: Ekran kartı fanının kaç RPM hızında döndüğünüde yazarsanız sevinirim.

Öncelikle panik yapmaya gerek yok. Ekran kartları 80 derecede bozulacaksa direkt çöpe atalım yani. Ekran kartı ve diğer sistem parçalarının sıcaklık değerleri kullanılan kasa modeli, kasanın hava akışı, kasanın konumu ve ortam sıcaklığı da etkiler. Ayrıca RX 570 fakat hangi modeli? Birçok model var ve bu modeller arasında soğutma farkı vardır.

Undervolt ve overclock hakkında herhangi bir bilgim yok lütfen yardımcı olur musunuz?
Overclock hız aşırttırma demek fakat ona ihtiyacınız yok. Undervolt yaparak ekran kartının sıcaklığını yapılan ayara göre düşürebilirsiniz. Undervolt hakkında forum içerisinde birçok rehber ve konular var oralara bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Sonuçta size kimse şu şu undervolt ayarı yapın diyemez. Misal iki tane aynı kart aynı model dahi olsa aynı undervolt ayarlarında bir kart stabil çalışırken diğeri çalışmayabilir. Sizin kendiniz deneme yanılma yöntemi ile kendi kartınız için çalışan stabil bir undervolt ayarı bulmanız gereklidir.

Kartın markası Sapphire ise normaldir. Bende de RX 470 modeli vardı. O da 75-80 derecelerde çalışıyordu.

Kasanın ismi ve modeli nedir?
Ekran kartının modeli nedir?
Başka oyunlarda bu sıcaklıkları görüyor mu?
Kasa marka kasa Casper Excalibur E60L İ5 9400F
RX 570 8GB
Şuana kadar görmedim maks 75
Anladım çok fazla ısı kontrolüne bakmıyordum dikkatimi çektiği için korktum teşekkür ederim.

İstersen grafikleri ve FPS'i kısıtlayabilirsin. Monitörün kaç heartz ise ancak o kadar FPS görüntüleyebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…