RX 570 Darboğaz Sorunu

Furkyy

Decapat
Arkadaşlar sistemi alalı yaklaşık 2 hafta oldu ve hiç beklemediğim performanslar alıyorum. İşlemci kullanımı çoğu zaman %90'ın üstünde. Oyunlarda olmayacak FPS'ler alıyorum (Fortnite = 50-60 FPS max ayarlarda) hangi parça sıkıntı çıkarıyor?
  • Gigabyte Aorus RX 570
  • İ5-7500
  • Z270
  • 750 W PSU (şüpheliyim biraz bundan adi bir marka)
  • 8x1 GB 2133 MHz RAM
  • 1 TB HDD (max 100 gb kullandım)
  • 120 GB SSD (windows kurulu buna sadece)
  • 32 inch 1080p 60 Hz televizyon

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU markası nedir? i5 7500 RX570'i besler. Başka bir şeyde sıkıntı olabilir.
Shogun diye bi marka ama ramden de olanilir teknik servise danışacağım
Rami
İ5 7500 ve RX570 ikilisini 2 yıldır kullanıyorum. İşlemciye yüklenen oyunlarda işlemci kullanımının yüksek olması normal. Bence RAM kaynaklı bir FPS düşüşü yaşıyorsunuz.
Sen hangi rami kullanıyosun ? Ortalama kaç fps alıyosun ben çok düşük fps alıyorum çünkü

Son düzenleme:
Corsair 2400 MHZ kullanıyorum. Kalitesiz olmadığı sürece marka farketmez. Sadece bellekler aynı olsun yeter dual channel yapabilmen için. Gölgeler dışında ultra ayarlarda ortalam 70-75 FPS civarı alıyorum.

Corsair 2400 MHZ kullanıyorum. Kalitesiz olmadığı sürece marka farketmez. Sadece bellekler aynı olsun yeter dual channel yapabilmen için. Gölgeler dışında ultra ayarlarda ortalam 70-75 FPS civarı alıyorum.
benim 60 ın üzerine çok zor çıkıyor yeni olmasına rağmen sistem ara sıra 30 40 lara kadar bile inebiliyo işin daha can sıkıcı durumu hiçbir türlü akıcı oynayamamam

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı