RX 570 düşük FPS sorunu

Ulaş Ezgin

Decapat
Merhaba, ben birkaç gün önce Gigabyte RX 570 aldım. İlk aldığımda çok temiz çalışıyordu. CS-GO'da 140 FPS'in altına düşmüyordum. Witcher 3'de de 56 FPS'in altına. Sonra 2 gün içinde FPS imde çok büyük bir düşüş yaşandı. Witcher'da 25 FPS'i CS'de de 70'i zor görmeye başladım. Sorun işlemci fanımın macunu eskimiş o yüzdenmiş. Macunladım yine eski haline döndü. Birkaç gün boyunca sorunsuz çalıştı ama şimdi tekrar FPS'im düşüyor. Eskisi kadar olmasa da şu an CS:GO sabit 120 iken Witcher'da 45-55 arası takılıyor. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıları 60'ı geçmiyor, Driver'lar güncel. GPU Usage de %100. O kadar kötü değil biliyorum ama yine eskisi gibi olmasından korkuyorum. Ne yapabilirim?

Sistem: Intel i5 4590.
Gigabyte RX 570.
8 GB RAM.

Son düzenleme:
Sistemi detaylı olarak tamamını yazar mısınız birçok sebebi olabilir. Örneğin a marka b MHz C GB D CL değeri.
Kingston 8Gb 1600 mHz DDR3 Ram, Codegen 400W Psu, i5 4590 3.30(Darboğaz da yapmıyor sanırım) Anakart Asus H81m-K
Rx 570'in kutusuna baktım ve en az 450W Psu diyor. Bende 400 var. Sorun ondan olabilir mi acaba?

Son düzenleme:
Kingston 8 GB 1600 MHz DDR3 RAM, codegen 400W PSU, i5 4590 3.30(darboğaz da yapmıyor sanırım) anakart ASUS H81M-K.
RX 570'in kutusuna baktım ve en az 450W PSU diyor. Bende 400 var. Sorun ondan olabilir mi acaba?

Yüksek performans çalışırken PSU yetersiz kalıyor büyük ihtimal ancak kesin konuşmak istemem aklınıza gelen her şeyi denedikten sonra donanımsal problemere bakmanız daha doğru sonuç verebilir. İşlemci konusunda çok bilgim yok ancak yine yüksek performansta GPU %100 çalışırken FPS'te düşmeler yaşamanız ona da bağlanabilir. En güzeli temiz format ile testlere sokmanız olacaktır.

Geri
Yukarı