RX 570 Düşük Performans Sorunu

Yavuz Islyn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar forumda yeniyim. Birkaç gün önce indirimli şekilde sıfır RX 570 aldık. Bundan önce 128 Bit 2 GB'lık R7 260X kullanıyordum. O zamanlar bazı ayarları düşük bazılarını ortaya alıp oynuyordum idare ediyordum ama yeni ekran kartı şart diye gidip aldık bir heves. Eski kartın 2 kat daha fazlası fakat eskiden oynadığım oyunların düşük ayarlarda aldığım FPS değerini yine bu ekran kartında hem very low da hem de ultra ayarlarda alıyorum. En iyi şekilde de patates grafiklerle de ya 30 ya da 60'a yakın sabit bir FPS değeri var. Önceden bu sorunu yaşayanların olduğunu düşünüyorum, gereken bilgileri sorarsanız yazabilirim iyi forumlar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar forumda yeniyim. Birkaç gün önce indirimli şekilde sıfır RX 570 aldık. Bundan önce 128 Bit 2 GB'lık R7 260X kullanıyordum. O zamanlar bazı ayarları düşük bazılarını ortaya alıp oynuyordum idare ediyordum ama yeni ekran kartı şart diye gidip aldık bir heves. Eski kartın 2 kat daha fazlası fakat eskiden oynadığım oyunların düşük ayarlarda aldığım FPS değerini yine bu ekran kartında hem very low da hem de ultra ayarlarda alıyorum. En iyi şekilde de patates grafiklerle de ya 30 ya da 60'a yakın sabit bir FPS değeri var. Önceden bu sorunu yaşayanların olduğunu düşünüyorum, gereken bilgileri sorarsanız yazabilirim iyi forumlar. :)
Selam kardeşim sistemin nedir yazarmısın ?

Bütün sistem parçlarını yaz ve specy sıcaklık değerlerini paylaş.

Sadece ekran kartımı yeniledim diğerleri aynı duruyor. Windows 10 Pro 1903 kullanıyorum. Sıcaklık değerlerim İşlemci ve Ekran Kartı için ortalama 60-70 derece arasında değişiyor. Bu arada yeni olduğumdan yazım yanlışı yüzünden uyarı aldım, geç yazmamın nedeni malesef bu.

Ekran Kartı: Sapphire Rx570 4 GB 256 Bit
İşlemci: Amd FX-8320 8 çekirdek
Ram: 8 GB GSKILL 1866 mhz CL9
PSU: ZM600-LX 600 watt
Anakart: Msi 970A G46 AM3

Sorun islemci ve ekran kartindan kaynaklaniyor gibi geldi bana dar bogaz yapiyor sanirim,yada islemci fanini yada macununu degistirmeyi denedin mi ? Eski makinemde Fx8350 islemci R9 270X 4GB vardi bende de performans dusuklugu oluyor ve kasiyordu makinem daha sonra anakart sorunu oldugunu ogrendim tamir ettim vs. Birde kule tipi sogucutu aldim max sicaklik 50 derece oyunlarda da minimum 70 fps almaya basladim tabi bu benim icin bi cozum oldu belki sende de ayni sorun olabilir
Sadece ekran kartımı yeniledim diğerleri aynı duruyor. Windows 10 Pro 1903 kullanıyorum. Sıcaklık değerlerim İşlemci ve Ekran Kartı için ortalama 60-70 derece arasında değişiyor. Bu arada yeni olduğumdan yazım yanlışı yüzünden uyarı aldım, geç yazmamın nedeni malesef bu.

Ekran Kartı: Sapphire Rx570 4 GB 256 Bit
İşlemci: Amd FX-8320 8 çekirdek
Ram: 8 GB GSKILL 1866 mhz CL9
PSU: ZM600-LX 600 watt
Anakart: Msi 970A G46 AM3

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı