RX 570 DxDiag'da Gözükmüyor

Bukalemuno

Centipat
Arkadaşlar AM3 işlemcili bir sistem kullanıyorum. Windows 10 bilgisayarımı ciddi derecede yavaşlattı.
Sistem eski olduğu için stabilize çalışmıyor olabilir.
Ekran kartım arızalandı. RX 570 8 GB aldım, driverlarını kursam da DxDiag'da gözükmüyor. DX12 desteklediği için midir?
Windows 7 DX 12 yapma şansım var mı? Veya DX 12 ekran kartını sorunsuz kullanabileceğim Linux işletim sistemi hangisidir?

Windows7de alternatif olarak kullanabileceğim program var mı bu ekrankarını düzgün olarak kullana bileceğim cpuz den baktım problemli gözüküyordu rx 570 saphire pulse 8 gb
tekrardan win10 yaptım oluru varsa üşenmem tekrar 7 yaparım
Dxdiag kullanan kaldı mı hala ? Gpu-z ile kontrol edin.

GPU Z'de nasıl problem görünüyordu?

GPU Z ile bakmadım CPU Z de ekran kartı gözüküyordu ama sadece ismi yazıyordu dxdiagdada driver yaptığım haliyle RX 570 yazıyordu ama VRAM de 4 GB yazıyordu oda paylaşılan VRAM zaten Windows 10 da 12 GB paylaşımlı paylaşımsız 8 GB.

Niye ki. Sırf ekran kartını görmek için 3. partı yazılım mı indirelim bu kadar alışmayın şu 3. parti programlara.

Win 7 de aktif kullanamadım gözüküp gözükmesi değil derdim o yüzden açtım başlığı.
MSI Afterburner kullanarak Dirt Rally 2.0 da test yaptım VRAM 4 GB üzerinde kullanıyor. Galiba DxDiag yanılttı beni. Problem çözüldü yardımcı olanlara teşekkür ederim. Bu arada Athlon II X4 645 Dirt Rally Full ayarlarda 50 FPS aldım CPU kullanımı %60 GPU %100 CPU clock 3.32 GHz takılmadan oynatıyor Windows 10 da aşırı FPS düşmesi oluyordu. Yardımcı olanlara teşekkürlerimi sunarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…