RX 570 ekran kartı fanı full devirde çalışıyor

condomaker

Centipat
Merhabalar ekran kartım sappire Pulse RX 570 ITX 4 GB 256 Bit benim şöyle bir sorunum var, PC sabah açar açmaz ekran kartının fanı sabit olarak 3550 RPM'de calisiyor ne yaptıysam olmadi lutfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nereden bakıyorsunuz bu değere? Sürücü içinden bakıyorsanız Afterburner varsa kapatıp bakın. Ayrıca o hızda ise çok yüksek ses gelmesi lazım geliyor mu? Sürücü sürümün kaç?

Asus GPU TweakII veya üstteki arkadaşın dediği programı da kullanabilirsiniz. TweakII'de "My Profile" modunu seçip sağ alttaki minik oka tıklayarak OverClock ve fan ayarlarını yapabilirsiniz.

Söylemiş olduğunuz MSI Afterburner, Asus GPU TweakII gibi programları hepsinin denedim fakat bir faydası olmuyor. 3550 rpm de çalışıyor sürekli inanılmaz bir gürültü meydana geliyor

Konu ile ilgili ben daha detaylı anlatım yaptım bu olayın başıma nasıl geldiğini ve nasıl bir yol izlediğimi anlattım. Fakat hala bir çözüm bulamadım istersen okuyabilirsin profilimden.

Merhaba,benimde tam zıt sorunum var.ekran kartımın fanı 0 rpmde çalışıyor.ekran kartım konu sahibininkiyle aynı.Az önce sürücden baktım şöyle bir bildirim gelmiş.
1591015541735.png

Geri
Yukarı