RX 570 model seçimi ve PSU

jonier23

Hectopat
Herkese iyi akşamlar RX570 ekran kartı almayı düşünüyorum ama bir sürü model var. Bunlar arasında fiyat farkı da var bayağı. Bütçem RX 570 Armor'a yeterli ama gerekirse zorlar başka modelini alırım. Bunların farkları nelerdir?

PSU'da almam gerekiyor bir arkadaş markası çok önemli demişti geçen gün, anlayan birisi şuna bakabilirse sevinirim.
Ek olarak:
  • İşlemci: Ryzen 5 3600
  • Anakart: MSI B450M-A PRO MAX
Bir uyumsuzluk falan yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX570 ekran kartı almayı düşünüyorum ama bir sürü model var. Bunlar arasında fiyat farkı da var bayağı. Bütçem RX 570 Armor'a yeterli ama gerekirse zorlar başka modelini alırım. Bunların farkları nelerdir?
Soğutma performansları asıl fark eden etkendir. Sonra OC versiyon olup olmaması gibi etkenler de işin içine girer. Bütçeniz nedir?
PSU'da almam gerekiyor bir arkadaş markası çok önemli demişti geçen gün, anlayan birisi şuna bakabilirse sevinirim.
Kesinlikle uzak durun. Marka önemli ve bu adam akıllı bir markanın ürünü değil.
Ek olarak:
  • İşlemci: Ryzen 5 3600
  • Anakart: MSI B450M-A PRO MAX
Bir uyumsuzluk falan yaşar mıyım?
Yaşamazsınız fakat R5 3600 ile RX570 pek de iyi bir ikili olmamış. Parçaları daha almadıysanız tam bütçenizi söylerseniz güzel bir şeyler önerebiliriz.

Soğutma performansları asıl fark eden etkendir. Sonra OC versiyon olup olmaması gibi etkenler de işin içine girer. Bütçeniz nedir?

Kesinlikle uzak durun. Marka önemli ve bu adam akıllı bir markanın ürünü değil.

Yaşamazsınız fakat R5 3600 ile RX570 pek de iyi bir ikili olmamış. Parçaları daha almadıysanız tam bütçenizi söylerseniz güzel bir şeyler önerebiliriz.

Bu PSU hakkında yorumunuz nedir?

Fena değil. Tam bütçenizi söylerseniz şimdikinden daha güzel bir sistem önerebilirim.

Hocam indirimden yakalayarak aldım genel olarak yoksa ekran kartını daha yüksek tutmayı düşünüyordum. Önümüzdeki yıllarda ekran kartını güncelleyeceğim problem değil. Düşündüğünüz için teşekkür ederim. Ben sadece PSU'da 80+ sertifkası göremedim onun için size sormak istedim.

Bence parçaları iade edin. Dediğim gibi R5 3600 ile RX 570 düzgün bir ikili olmamış. (Oyun amaçlı topladığınızı varsayıyorum.) Sistem için bütçenizi belirtirseniz öneri yapabilirim.

Geri
Yukarı