RX 570 PC siyah nokta

emrtopcuu

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bu siyah nokta hatası uzun süredir bilgisayarımda meydana geliyor fakat sadece Valorant, Rainbow gibi Online FPS oyunlarında meydana geliyor. Diğer oyunlarda böyle bir soruna rastlamadım ve gerçekten oyunu oynatmıyor, insanı soğutuyor.

Sistemim:
Ryzen 5 5500
RX 570 4 GB
Gigabyte A320M S2H
16 GB 3000 MHz RAM

Görsellere ekledim. Driverim son sürüm güncel format attım ve temiz driver yükledim fakat nafile.

Dosya Ekleri

• 20230619155902_1.jpg
    20230619155902_1.jpg
    438,4 KB · Görüntüleme: 31
  • 20230619161517_1.jpg
    20230619161517_1.jpg
    330,2 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bu siyah nokta hatası uzun süredir bilgisayarımda meydana geliyor fakat sadece Valorant, Rainbow gibi Online FPS oyunlarında meydana geliyor. Diğer oyunlarda böyle bir soruna rastlamadım ve gerçekten oyunu oynatmıyor, insanı soğutuyor.

Sistemim:
Ryzen 5 5500.
RX 570 4 GB.
Gigabyte A320M S2H.
16 GB 3000 MHz RAM.

görsellere ekledim. Driverim son sürüm güncel format attım ve temiz driver yükledim fakat nafile.

Ekran kartı kaç derece çalışıyor OC falan yaptın mı MSI Afterburner'dan frekansı az bir şey kıs.

Ekran kartınızda bir problem var. Darboğaz olabilir, devre yanmış olabilir, frekans ayarı olabilir veya RAM kaynaklı olabilir. Ben ekran kartınızı Afterburner üzerinden eski ayarlarına geçirmenizi öneririm. Düzelmez ise ekran kartınızı koklayın, eğer az da olsa yanık kokuyorsa garantiye gönderin. Garanti de yoksa aynı şekilde geçmiş olsun, düzeltmeniz biraz zor olacak.

Ekran kartınızda bir problem var. Darboğaz olabilir, devre yanmış olabilir, frekans ayarı olabilir veya RAM kaynaklı olabilir. Ben ekran kartınızı Afterburner üzerinden eski ayarlarına geçirmenizi öneririm. Düzelmez ise ekran kartınızı koklayın, eğer az da olsa yanık kokuyorsa garantiye gönderin. Garanti de yoksa aynı şekilde geçmiş olsun, düzeltmeniz biraz zor olacak.
Rainbow full ayarlarda test bu şekilde yani anlayamadım pek

Ekran kartı kaç derece çalışıyor OC falan yaptın mı MSI Afterburner'dan frekansı az bir şey kıs.
Rainbow full ayarlarda bu şekilde ekran kartı boşta iken ise 45 derece civarlarında. Hiç oc yapmadım.

Kart sıcaklıkları nasıl. Sanki VRAM gibi gözüküyor.
aşağıya bıraktım değerleri

Dosya Ekleri

• ekran1.png
    ekran1.png
    144,3 KB · Görüntüleme: 14
  • ekran2.png
    ekran2.png
    89,2 KB · Görüntüleme: 15

Yeni konular

Geri
Yukarı