RX 570 Sistem ne kadar eder?

• Konuyu başlatan LSD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 169

LSD

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Geçen yaz çalışıp sistemi yükseltmeyi düşünüyordum fakat o para çok farklı yerlere gitti. (bkz.) Şimdi yine aynı hayallerdeyim fakat piyasa çok değişti. Sistemin güncel fiyatını merak ediyorum. Eğer satarsam toplu olarak hazır halde satmayı düşünüyorum.

Ekran Kartı: ASUS ROG STRIX RX 570 8 GB
İşlemci: Ryzen 3 3100
Anakart: ASUS Prime A320M-F
RAM: Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000 MHz CL16
SSD: SanDisk SDSSDH3-500G-G25
Kasa: Vento VG04F
PSU: FSP 500-60AHBC

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam pandemi sonrası bilgisayar donanımlarında çok sert düşüş oldu fiyatlarda. Bir çok kişinin, bilakis alt-satçıların elinde patladı mallar. (İnan ki gram üzülmedim, zaten piyasayı onlar mahvediyordu) Ek olarak her ay düzenli olarak fırsat, kampanya sistemleri satılıyor. Uzun lafın kısası gerçekten artık bir sistem olarak satmak zor oldu, parça parça satmak daha hızlı oluyor. Size tavsiyem önce B550 anakart alın, anakartınızı satın. Akabinde aynı RAM modelinden bir 8GB daha alıp 16GB dual chanel yapın. Bir süre böyle gittikten sonra işlemciyi yenileyin, boşa çıkan işlemcinizi satın. Bu şekilde masrafınızı biraz biraz sübvanse edebilirsiniz. İnanın bana zamana yayarak dediğim şekilde yapmanız sizi biraz daha olumlu etkiler.

Nitekim ben de sistemi aldığımda 1 TB harddisk vardı, onu satıp 2 adet SSD aldım. R3 3200G vardı, satıp 3600 aldım. RX 570 4GB vardı satıp 5500 XT 4GB aldım. 8GB ram varken aynı ürünü 2. el buldum onu da aldım. Ve parçalarımı satıp, tüm ürünleri 2. el sıkı pazarlıkla aldım, 2 yıl içerisinde bu sistem yükseltmesi bana tam tamına 800 TL'ye mal oldu. Sakin ve sabırlı olmak ciddi avantaj.

Hocam pandemi sonrası bilgisayar donanımlarında çok sert düşüş oldu fiyatlarda. Bir çok kişinin, bilakis alt-satçıların elinde patladı mallar. (İnan ki gram üzülmedim, zaten piyasayı onlar mahvediyordu) Ek olarak her ay düzenli olarak fırsat, kampanya sistemleri satılıyor. Uzun lafın kısası gerçekten artık bir sistem olarak satmak zor oldu, parça parça satmak daha hızlı oluyor. Size tavsiyem önce B550 anakart alın, anakartınızı satın. Akabinde aynı RAM modelinden bir 8GB daha alıp 16GB dual chanel yapın. Bir süre böyle gittikten sonra işlemciyi yenileyin, boşa çıkan işlemcinizi satın. Bu şekilde masrafınızı biraz biraz sübvanse edebilirsiniz. İnanın bana zamana yayarak dediğim şekilde yapmanız sizi biraz daha olumlu etkiler.

Nitekim ben de sistemi aldığımda 1 TB harddisk vardı, onu satıp 2 adet SSD aldım. R3 3200G vardı, satıp 3600 aldım. RX 570 4GB vardı satıp 5500 XT 4GB aldım. 8GB ram varken aynı ürünü 2. el buldum onu da aldım. Ve parçalarımı satıp, tüm ürünleri 2. el sıkı pazarlıkla aldım, 2 yıl içerisinde bu sistem yükseltmesi bana tam tamına 800 TL'ye mal oldu. Sakin ve sabırlı olmak ciddi avantaj.
Ben de aslında böyle yükseltmeyi düşünüyordum fakat toplu satıp direkt hazır sistem satın alsam daha hızlı hallolur diye düşünmüştüm. Lakin anlattığınız sorunları göz önünde bulundurmamıştım. Bu durumda dediğiniz gibi yapmak daha mantıklı. Zaten Kasa, Monitör ve PSU konusunda bir sorunum yok. Ekran Kartı'da şimdilik idare ediyor. Geri kalan İşlemci-Ram-Anakart ve Disk yükseltmelerini yapmak uzunca bir süre beni götürecektir. Teşekkür ediyorum öneriniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı