RX 570 sistem oyunlarda yüksek veya düşük grafikte aynı FPS'yi veriyor

Yusufbuyuk

Hectopat
Ryzen 3 1300X.
Sapphire RX 570.
8 GB 3000MHz RAM.
1366x768 720p monitör.

Arkadaşlar, benim problemim Apex Legends GTA 5, CS:GO, LoL gibi oyunlarda grafik ayarlarını düşükte yapsam yüksekte yapsam aynı FPS değerini alıyorum. Bu arada V-Sync açık değil. Bu sorun darboğaz yüzünden olabilir mi? 720p monitörle neredeyse RX 570 ekran kartımdan verim alamıyorum diyebilirim?
Birde LoL oyununda işlemci kullanımı yüksek olmuyor ama yine bütün ayarlarda aynı fps değerini alıyorum. LoL oyununda işlemci kullanımı yüksek olmuyor ama yine bütün ayarlarda aynı fps değerini alıyorum .

Son düzenleme:
Ryzen 3 1300X.
Sapphire RX 570.
8 GB 3000MHz RAM.
1366x768 720p monitör.

Arkadaşlar, benim problemim Apex Legends GTA 5, CS:GO, LoL gibi oyunlarda grafik ayarlarını düşükte yapsam yüksekte yapsam aynı FPS değerini alıyorum. Bu arada V-Sync açık değil. Bu sorun darboğaz yüzünden olabilir mi? 720p monitörle neredeyse RX 570 ekran kartımdan verim alamıyorum diyebilirim?
Bir de LoL oyununda işlemci kullanımı yüksek olmuyor ama yine bütün ayarlarda aynı FPS değerini alıyorum. LoL oyununda işlemci kullanımı yüksek olmuyor ama yine bütün ayarlarda aynı FPS değerini alıyorum.

İşlemci yüzünden :) darboğaz yaşaman olası olabilir monitör yüzünden FPS değerlerinde sorun yaşıyor olabilirsin ama RX 570le 3000MHz RAM ile R3 1300X olmuş mu?

Son düzenleme:
İşlemci yüzünden :) darboğaz yaşaman olası olabilir monitör yüzünden FPS değerlerinde sorun yaşıyor olabilirsin ama RX 570le 3000MHz RAM ile R3 1300X olmuş mu?
Sizce bu darboğazı monitörle az biraz düşürebilir miyim ?
Sizce bu darboğazı monitörle az biraz düşürebilir miyim ?
Oyun oynarken bir sıkıntı olmuyorda oyun oynarken aynı zamanda discordda arkadaşlarımla konuşurken problem yaşıyorum ?

Sizce bu darboğazı monitörle az biraz düşürebilir miyim?

%1 %2 belki 🙂 çünkü 1.nesil bir işlemci ve RX570I besleyemeyebilir o kadar donanım bilgim yok. @Recep Baltaş dan daha iyi kimse bilemez şu an ama en yakın zamanda işlemci ve monitörü yükseltmen sorunu çözecektir başka türlü kurtaramazsın. R3 3100 veya R5 1600 R5 2600 ve bunların X serisinden bir işlemci ve eğer Hz senin için önemli değilse 60 Hz 1 5 ms 1920x1080 monitör alman darboğazını kesecektir. Tabi şu anki şartlar ile biraz zor bunları yapmak ama başka çaren olduğunu sanmıyorum.

Yardımın için çok teşekkür ederim monitör almak aklımda var. Bir kere daha işlemci kullanımı yüzünden bir konu açmıştım ve monitör almak bu sorunu azda olsa düzeltebileceğini söylediler.

Yardımın için çok teşekkür ederim monitör almak aklımda var. Bir kere daha işlemci kullanımı yüzünden bir konu açmıştım ve monitör almak bu sorunu az da olsa düzeltebileceğini söylediler.

Düzeltir tabii hiç düzeltmez demiyorum ama 1366x768'de darboğaz yaşıyorken pixel sayısı 1920x1080 olduğunda daha çok darboğaza uğrarsın çünkü ekran kartın daha çok yorulacak ve işlemcin besleyemeyecek. Yakın bir tanıdığım AMD'nin ilk işlemcilerinden olan Athlon X2'yi RX 560 ile kullanıyor ve 2 3 saatte bir PC'nin kendisine reset attığı söylüyordu her yolu denedim ama işlemcisini sormak aklıma gelmedi işlemcisine baktığımda 2017 model bir ekran kartını 2005 model bir işlemci ile beslemeye kalktığında PC'nin kendini resetlemesi olası sendekide benzer bir durum işlemcinin değişmesi mecburi gerekiyor. Ekran kartın orta düzey ve işlemci yetersiz olduğundan sorun yaşıyorsun.

Yardımın için çok teşekkür ederim monitör almak aklımda var. Bir kere daha işlemci kullanımı yüzünden bir konu açmıştım ve monitör almak bu sorunu az da olsa düzeltebileceğini söylediler.

Sorunu çözdün mü? Çözemediysende yardımcı olurum. Bende de aynı sorun vardı tıpkı dediğin şekilde ve bunu bazı oyunlarda yapıyoken bazılarında gayet normal çalışıyordu. En azından bazı oyunlar için sorunu çözdüm. LoL vs.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı