RX 570 sistemde ekranda bozulmalar oluyor

• Konuyu başlatan lBar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 212

lBar

Femtopat
Daha fazla  
Monitörü kontrol ettim, kabloyu da kontrol ettim. Başka bilgisayarda denedim hem monitörü hem ekran kartını, monitörde bir problem yok ama ekran kartını taktığım zaman diğer bilgisayarda da aynı sorun ile karşılaşıyorum. Ekran kartını göstermem gerekiyor biliyorum fakat benim yapabileceğim bir çözüm olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim, PC özelliklerini atıyorum.

Monitör: ASUS TUF Gaming VG247Q1A 23.8 inç 165Hz 1ms Full HD FreeSync Gaming Monitör
Ekran kartı: GPU Radeon RX 570 Series VRAM 4096 MB GDDR5 1750 MHz
İşlemci AMD Ryzen 5 3500X 6-Core Processor, 3600 MHz, 6 Çekirdek, 6 Mantıksal İşlemci
Temel Kart Ürünü B450M-A Pro Max (MS-7C52)

Monitörü kontrol ettim, kabloyu da kontrol ettim. Başka bilgisayarda denedim hem monitörü hem ekran kartını, monitörde bir problem yok ama ekran kartını taktığım zaman diğer bilgisayarda da aynı sorun ile karşılaşıyorum. Ekran kartını göstermem gerekiyor biliyorum fakat benim yapabileceğim bir çözüm olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim, PC özelliklerini atıyorum.

Monitör: ASUS TUF Gaming VG247Q1A 23.8 inç 165Hz 1ms Full HD FreeSync Gaming monitör.
Ekran kartı: GPU Radeon RX 570 series VRAM 4096 MB GDDR5 1750 MHz.
İşlemci AMD Ryzen 5 3500X 6-Core Processor, 3600 MHz, 6 çekirdek, 6 mantıksal işlemci.
Temel kart ürünü B450M-A Pro Max (MS-7C52)

Bozulmadan kastin tam olarak ne bir resmini paylaşsanız daha aciklayici olurdu eğer ekranda dikey yatay cizgiler cikiyorsa ya da her yerde böyle karincalanmalar mi oluyor nasıl bir şey tam olarak zannimca ekran kartı miadini doldurmak üzere reballing istiyor ama görmeden bir şey demek doğru olmaz.

RX 570 ile 4-5 farklı driver, 3-4 farklı overclock-undervolt, farklı ram, farklı kablo, farklı monitör ile çok denemiştim fakat bozulmaları ve neyden kaynaklı olduğunu bir türlü çözememiştim. İşin en garip yanı kartta bir sıkıntı yoktu, sapasağlamdı :D

Bozulmadan kastin tam olarak ne bir resmini paylaşsanız daha aciklayici olurdu eğer ekranda dikey yatay cizgiler cikiyorsa ya da her yerde böyle karincalanmalar mi oluyor nasıl bir şey tam olarak zannimca ekran kartı miadini doldurmak üzere reballing istiyor ama görmeden bir şey demek doğru olmaz.
Bunun gibi. çizgiler de var renkler de bozuk karıncalanma da var

Nasıl bir bozulma tam olarak? Ekranda çizgiler mi var? Renkler mi bozuk? Karıncalanma mı var? Birde fotoğraf atarsanız çok daha iyi olur.
Bu sadece oyunlarda değil, genel olarak böyle. Tek farkı bu kadar yoğun olmaması.
örn

Dosya Ekleri

• techno.png
    techno.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 31
  • 22.png
    22.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 25
  • örn.png
    örn.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 23
Ghostingmis gibi geldi öyle mıdır bilmem TV'de falan deneme şansınız var mı ya da başka bir monitor görüntü alabileceginiz başka bir aygit.

Ghostingmis gibi geldi öyle mıdır bilmem TV'de falan deneme şansınız var mı ya da başka bir monitor görüntü alabileceginiz başka bir aygit.
Başka cihazlardada denedim farklı monitör ve televizyon gibi, hdmi kablosu ile deneyince de aynısı oluyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-10-26 saat 20.10.10_445a1e06.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-10-26 saat 20.10.10_445a1e06.jpg
    104,6 KB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı