RX 570 sistemde masaüstünde artifact oluşuyor

gcb1903

Kilopat
RX 570 Nitro+ ekran kartı olan bir sistemim var. Masaüstünde, özellikle bir film, video, ekran kartını meşgul eden bir şey yoksa artifact sorunu yaşıyorum.

Oyunlarda, testlerde hiçbir sorun yok. Kartı söküp başka bir kasada denedim aynı şekilde masaüstünde artifact oluşuyor. Sistemde de başka bir kart denedim, sorun oluşmuyor. Sorunun kartta olduğu kesin yani.

Söküp temizliğini yaptım, format atıp temiz kurulum da yaptım. Lakin bu sorunu bir türlü anlayamadım. Anladığım kadarıyla artifact yük bindiği zamanlar ya da O.C. Yapınca ortaya çıkan bir sorun. 6 7 farklı sürücü ile denedim, hepsinde aynı. Sistem ekran kartına yük bindiren bir şey yapmadığı anda artifact oluyor. Metro Exodus bitirdim yeni, bir kere bile artifact oluşmadı. Hiçbir oyunda oluşmuyor. Hatta film izlerken de hiç oluşmuyor. Lakin ne zaman ki sistem boşta kalıyor, hani şu anda olduğu gibi bir tarayıcı ya da ofis dosyası ya da masaüstünde herhangi bir şeyle meşgul olsam saatte 1 2 kere artifact oluyor.

Kalıcı değil, bir şeye mani de olmuyor. Sistem donmuyor, takılmıyor, kararmıyor. Sadece saliselik olarak o çizgili görüntü gelip gidiyor.

Siz değerli arkadaşlardan yardımlarınızı esirgemenizi rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı