Çözüldü RX 570 sistemde oyunlarda "doku yerleştirme" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yağız39

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RX 570 OC
İşlemci
i3-9100F
Valorant'ta oyuna girip 1 el attıktan ya da oyunun 15. dakikasından sonra oyundan atıp doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı diyor. Birçok çözüme baktım, driver güncelledim, DirectX 11 kurdum ve çeşitli programlar denedim fakat yine hatayı verdi. Eski driverlardan birini yüklemeyi ve oyunun dosyalarını doğrulamayı denemedim sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows Defender'la ilgili. Şu şekilde kapatabilirsiniz:

Arama bölümüne "Windows güvenliği" yazın ve çıkan sonuca tıklayın.
"Virüs ve tehdit koruması" bölümüne tıklayın.
Açılan yerden aşağıya inin, "virüs ve tehdit koruması ayarları" bölümünün altındaki "ayarları yönet" kısmına tıklayın.
"Gerçek zamanlı koruma" bölümünü kapatın.

Evet bunu da yaptım denmelerimden birinde oyunun verdiği hata daha kapsamlı bir şekilde anlaşıldı. Hatada şu yazıyor (a Full Memory dump of this process lets us better troubleshoot the issue, however, ite generates a considerably larger file that may take much longer to upload.) Bu hatayı çevirdim fakat ekran kartı mı RAM mi yoksa sabit diskten mi kaynaklı anlayamadım.

Valorant'ta oyuna girip 1 el attıktan ya da oyunun 15. dakikasından sonra oyundan atıp doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı diyor. Birçok çözüme baktım, driver güncelledim, DirectX 11 kurdum ve çeşitli programlar denedim fakat yine hatayı verdi. Eski driverlardan birini yüklemeyi ve oyunun dosyalarını doğrulamayı denemedim sadece.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. İlk başta internet üzerinde bulabildiğiniz çözümleri yapın fakat olmuyorsa daha fazla uğraşmayın format attım ve formattan sonra 4 saat oynadım ve hata almadım. Çözümler olmuyor ise hiç düşünmeden format atmanız tercihim sorunum çözüldü.
hiçbir virüs programım yok windwostakileri kapattım fakat antimalware service executable diye birşey var ve nasıl kapanır bilmiyorum görev yöneticisinde gözüküyor

Arama bölümüne "Windows Güvenliği" yazın ve çıkan sonuca tıklayın.
"Virüs ve Tehdit Koruması" bölümüne tıklayın.
Açılan yerden aşağıya inin, "Virüs ve Tehdit koruması ayarları" bölümünün altındaki "Ayarları Yönet" kısmına tıklayın.
"Gerçek Zamanlı Koruma" bölümünü kapatın.

Arama bölümüne "Windows güvenliği" yazın ve çıkan sonuca tıklayın.
"Virüs ve tehdit koruması" bölümüne tıklayın.
Açılan yerden aşağıya inin, "virüs ve tehdit koruması ayarları" bölümünün altındaki "ayarları yönet" kısmına tıklayın.
"Gerçek zamanlı koruma" bölümünü kapatın.

Evet bunu da yaptım denmelerimden birinde oyunun verdiği hata daha kapsamlı bir şekilde anlaşıldı. Hatada şu yazıyor (a Full Memory dump of this process lets us better troubleshoot the issue, however, ite generates a considerably larger file that may take much longer to upload.) Bu hatayı çevirdim fakat ekran kartı mı RAM mi yoksa sabit diskten mi kaynaklı anlayamadım.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. İlk başta internet üzerinde bulabildiğiniz çözümleri yapın fakat olmuyorsa daha fazla uğraşmayın format attım ve formattan sonra 4 saat oynadım ve hata almadım. Çözümler olmuyor ise hiç düşünmeden format atmanız tercihim sorunum çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı