RX 570 sisteme kaç Watt PSU almalıyım?

byProtocol

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, yeni bir sistem toplayacağım ama kaç W PSU alacağımı bulamadım ayrıca sisteme overclock (hız aşırtma) da yapacağım kaç W PSU almam gerektiğini bilen biri varsa beni aydınlatabilir mi? Toplayacağım sistem:
İşlemci: AMD Ryzen 3 3400G.
Anakart: Gigabyte B450M GAMING.
Harddisk: Western digital 2.5" 500 GB Blue WD5000AZLX.
Kasa: Corsair Carbide serisi Spec-Delta RGB 550W.
Ekran kartı: MSI Armor RX570 8 GB OC.

Bu kasada gelen PSU yeterli mi yoksa farklı bir PSU alınır mı, ayrıca overclock yaparsam sistemin kullandığı W artar mı?
Özelliklerine bakmak için linkler:

Ekran kartı: MSI Radeon RX 570 Armor 8G 8 GB Ekran Kartı
İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G İşlemci
Anakart: Gigabyte B450M Gaming AM4 Soket Anakart
Kasa: Corsair Carbide SPEC-DELTA RGB 550W CC-9020121-EU Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Harddisk: WD Blue (WD5000AZLX) HDD

Artar ancak yine de yeterli olur. Ayrıca harici ekran kartına sahip olan sistemde neden APU işlemci kullanıyorsunuz?

Öncelikle merhaba, yeni bir sistem toplayacağım ama kaç W PSU alacağımı bulamadım ayrıca sisteme overclock (hız aşırtma) da yapacağım kaç W PSU almam gerektiğini bilen biri varsa beni aydınlatabilir mi? Toplayacağım sistem:
İşlemci: AMD Ryzen 3 3400G.
Anakart: Gigabyte B450M GAMING.
Harddisk: Western digital 2.5" 500 GB Blue WD5000AZLX.
Kasa: Corsair Carbide serisi Spec-Delta RGB 550W.
Ekran kartı: MSI Armor RX570 8 GB OC.

Bu kasada gelen PSU yeterli mi yoksa farklı bir PSU alınır mı, ayrıca overclock yaparsam sistemin kullandığı W artar mı?
Özelliklerine bakmak için linkler:

Ekran kartı: MSI Radeon RX 570 Armor 8G 8 GB Ekran Kartı
İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G İşlemci
Anakart: Gigabyte B450M Gaming AM4 Soket Anakart
Kasa: Corsair Carbide SPEC-DELTA RGB 550W CC-9020121-EU Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Harddisk: WD Blue (WD5000AZLX) HDD
500W Rahat rahat yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı