Çözüldü RX 570 sürücü güncellemesinden sonra AMD Radeon Software çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yilmazsen

Femtopat
Daha fazla  
Bugün oyun oynarken elim alt ve R tuşuna dokundu ve AMD Radeon Software açıldı. Ekran kartıma güncelleme geldiğini gördüm ve oyunum bittikten sonra ekran kartını güncelledim. Sistem yeniden açıldı ve normalde kullandığım 1920X1080 çözünürlük yerine 1024X768 çözünürlükte başladı. Görüntü ayarlarından düzeltmeye çalıştığımda ise en fazla 1366X768 oldu. Bari bir el oyun oynayayım dedim oyunda açılmayınca ekran kartı uygulamasını açmaya çalıştım fakat "AMD grafik sürücüsü kurulamadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor. Lütfen AMD donanımınız için uygun AMD sürücüsünü kurun." Şeklinde bir hata mesajı aldım. Driver'ı silip yeniden yükledim fakat yine çalışmadı, eski sürümünü yükledim yine çalışmadı. Anlamadığım, sorunsuz bir şekilde çalışırken sadece ekran kartını güncellemek istediğim için hata alıyorum.

Sistemim bu şekilde;

RX 570 4 GB.
AMD Ryzen 3 2200G.
Neo Forza 8 GB DDR4 RAM.
Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.

Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün oyun oynarken elim alt ve r tuşuna dokundu ve AMD Radeon Software açıldı. Ekran kartıma güncelleme geldiğini gördüm ve oyunum bittikten sonra ekran kartını güncelledim. Sistem yeniden açıldı ve normalde kullandığım 1920X1080 çözünürlük yerine 1024X768 çözünürlükte başladı. Görüntü ayarlarından düzeltmeye çalıştığımda ise en fazla 1366X768 oldu. Bari bir el oyun oynayayım dedim oyunda açılmayınca ekran kartı uygulamasını açmaya çalıştım fakat "AMD grafik sürücüsü kurulamadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor. Lütfen AMD donanımınız için uygun AMD sürücüsünü kurun." Şeklinde bir hata mesajı aldım. Driver'ı silip yeniden yükledim fakat yine çalışmadı, eski sürümünü yükledim yine çalışmadı. Anlamadığım, sorunsuz bir şekilde çalışırken sadece ekran kartını güncellemek istediğim için hata alıyorum.

Sistemim bu şekilde;

RX 570 4 GB.
AMD Ryzen 3 2200G.
Neo Forza 8 GB DDR4 RAM.
Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.

Lütfen yardımcı olun.

Guncellemeden sonra PC'yi yeniden başlattınız mi?

Evet bilgisayarımı driver yükledikten sonra yeniden başlattım.
Driver'ı linkten kurup tekrar deneyin.
Uygulama içerisinden güncelleme yaptıktan sonra hata alınca manuel olarak kurmayı denedim amd clean up ile driverları silip bu siteden indiriğim driveri kurdum fakat çalışmadı.
DDU ile kaldırıp WHQL sürücüyü yüklemeyi denediniz mi?
Aynı sorunu yaşayanların açtığı konularda DDU yazıyordu fakat pek bilgim olmadığı ve nasıl yapıldığını bilmediğim için denemedim.
Valorant oyununu açmaya çalıştım fakat açılmadı bende league of legends oyununu açtım fakat normalde 200-240 fps arası akıcı bir şekilde oynadığım oyun sabit 11 fps ile çalıştı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı