RX 570 Tabanlı Sistem Yükseltme

rogerdayi

Decapat
Öncelikle herkese merhabalar.

Bilgisayarımın mevcut özellikleri şu şekildeydi:

M5A97 R.2 Asus Anakart
Fx 8320 İşlemci
12 GB DDR3 Ram
Sapphire HD7850 2 GB ekran kartı.

Bu haftasonu indirimi görünce dayanamayıp Sapphire Nitro RX 5700 8 GB 256 Bit ekran kartı satın aldım. Orta vadede bir sistem yükseltmesi yapmayı planlıyorum.

İşlemci, Anakart, Ram ve Kasa değiştirmem lazım.

Kasa olarak şunu düşünüyorum:
Dark Shadow Kırmızı Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

Ekran kartım çünkü mevcut kasama zor sığdı. Tek oynadığım oyun da EU4 olduğu için öyle çok bir farkını hissedemedim. Ama muhtemelen EU4 için asıl gerekli olan işlemci ve ram diye düşünüyorum.
Muhtemelen çıkartırım akşam eve gittiğimde yeni taktığım ekran kartını çünkü diğer parçaları da almadan kirli kasanın içinde kullanmayı düşünmüyorum.

Bütçe konusuna gelirsek de, en fazla 1000 TL olarak düşünebiliriz her bir parça için.

Eski parçaları da yeni parçalar aldıkça satacağım zaten.
Ama şu an için yeni ekran kartımı bilgisayara takarsam elimde boşa çıkmış bir adet HD7850 2 GB 256 Bit ile HD7850 1 GB 256 Bit ekran kartları olacak.

Bir de son olarak AMD Tabanlı bir sistem oluşturmayı düşünmüyorum aslında ama siz ne önerirsiniz onu bilemiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı