RX 570 termal macun sonrası ısınıyor

Krm_Glsn

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Asus ROG STRİX Rx 570 8 gb O.C
Herkese merhaba,
Ekran kartımın termal macununu değiştirdim ve sonrasında derecelerde hiç düşme olmadı. Mesela FurMark testine başladığım zaman direkt olarak.
77 derce 80 dereceye kadar çıkıyor ve bu arada fanları %100 şeklinde ayarlıyorum bana mısın demiyor. Acaba daha kaliteli bir macun mu almam gerek?
Aldığım macun 30 TL'lik bir şey. Fakat aynı macunu işlemcime de uyguladım, işlemcim çok soğuk çalışıyor, ciddi bir derece düşüşü oldu işlemci tarafında fakat dediğim gibi.
Ekran kartında pek işe yaramadı.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben termal macun değişimi yaptığım zaman 10 derecelik ciddi düşüşler aldım. Siz macunu sürerken çok veya az sıkmış olabilir misiniz? Ayrıca kullandığınız macun burada başrol. İletkenliği düşük ise hiç işe yaramaz zaten. Macunun adını öğrenebilir miyiz?

Ben termal macun değişimi yaptığım zaman 10 derecelik ciddi düşüşler aldım. Siz macunu sürerken çok veya az sıkmış olabilir misiniz? Ayrıca kullandığınız macun burada başrol. İletkenliği düşük ise hiç işe yaramaz zaten. Macunun adını öğrenebilir miyiz?

Macunu ince bir tabaka olarak sürdüm ve her tarafına yaydım yani uygulanmasında sıkıntı yok
Sürdüğüm macunun markası ise HT-WT160 hutıxı diye geçiyor
Benim anlamadığım aynı macunu işlemciye uygladım onda çok güzel işe yaradı fakat gel gelelim ki
Ekran kartına bir faydası olmadı.

Macunu ince bir tabaka olarak sürdüm ve her tarafına yaydım yani uygulanmasında sıkıntı yok
Sürdüğüm macunun markası ise HT-WT160 hutıxı diye geçiyor
Benim anlamadığım aynı macunu işlemciye uygladım onda çok güzel işe yaradı fakat gel gelelim ki
Ekran kartına bir faydası olmadı.
W/K değeri çok düşük o macunun. Kendi değerlerimi kontrol ettim, yaklaşık 1 sene oldu macunları değişeli MX4 ile macunladım. Şuan değerleri aynı. Ekran kartının daha sıcak olması normal bir durum, çözünürlüğün yüksek olduğu yerlerde yük genellikle GPU'da oluyor. Çözünürlük, görünütü kalitesi arttıkca CPU'dan yük iner GPU'ya biner.

W/k değeri çok düşük o macunun. Kendi değerlerimi kontrol ettim, yaklaşık 1 sene oldu macunları değişeli MX4 ile macunladım. Şu an değerleri aynı. Ekran kartının daha sıcak olması normal bir durum, çözünürlüğün yüksek olduğu yerlerde yük genellikle GPU'da oluyor. Çözünürlük, görünütü kalitesi arttıkca CPU'dan yük iner GPU'ya biner.

Peki bana tavsiye edebileceğiniz bir termal macun var mı?

Geri
Yukarı