Çözüldü RX 570 ve R5 2600 sistem bir anda donuyor ve kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dispoLL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç haftadır önceden hiç olmayan bir sorun yaşıyorum. Normal masaüstünde gezerken PC bir anda donuyor. Bir işlem yapılmıyor ve kendini kapatıyor. Klavye ışıkları falan sönüyor fakat kasanın fanları dönmeye devam ediyor yani çalışıyor. Aynı sorun PUBG oynarken (Kasanın temper camı açık o yüzden sıcak olmuyor.) GPU 70-75, CPU 60 derecelerde oynarken bir anda donuyor. Başka oyunlarda pek olmuyor. Aynı zamanda PUBG oynarken GPU kullanımı oranı %2'lere %49'lara düştüğü ve öyle devam ettiğini de gözledim. Sorun ekran kartından mı kaynaklı yardımlarınızı bekliyorum. Birde şuan farkettim kullanılabilir RAM miktarı 7.95 GB diyor kafayı yiyeceğim :(

Sistem;
ASUS RX570 4 GB OC.
R5 2600.
8x2 XPG 3000MHz.
FSP 700W Hydro.
MSI B450 GAMING Plus.
Be Quiet kule tipi işlemci soğutucusu.

Dosya Ekleri

• İşletimSistemi.png
    İşletimSistemi.png
    10,3 KB · Görüntüleme: 73
Çözüm
Çok sağlam bir PSU aslında bir sorununu görmemiştim bu zamana kadar :/.
Testler bu şekilde kaç dk yapılmalı?
RAM Durumumu Recep Baltaş'ın yazdığı yorum ile bu konuda düzelttim. [Çözüldü] 16 GB RAM, 8 GB kullanılabilir - Technopat Sosyal (RAM'leri çıkar takta yaptım ) Eski işlemci soğutucum AMD stoktu. Be Quiet takmıştım kule tipi çok sıkıştırdıgım için iletimi sağlamıyordu büyük ihtimal. Stok sogutucuyu taktım sorun düzeldi. Artık 15.5 GB görüyor diğer problem devam eder mi bilmiyorum.
Çok sağlam bir PSU aslında bir sorununu görmemiştim bu zamana kadar :/.
Testler bu şekilde kaç dk yapılmalı?
RAM Durumumu Recep Baltaş'ın yazdığı yorum ile bu konuda düzelttim. [Çözüldü] 16 GB RAM, 8 GB kullanılabilir - Technopat Sosyal (RAM'leri çıkar takta yaptım ) Eski işlemci soğutucum AMD stoktu. Be Quiet takmıştım kule tipi çok sıkıştırdıgım için iletimi sağlamıyordu büyük ihtimal. Stok sogutucuyu taktım sorun düzeldi. Artık 15.5 GB görüyor diğer problem devam eder mi bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• test1.png
    test1.png
    58,2 KB · Görüntüleme: 53
  • test12.png
    test12.png
    61,8 KB · Görüntüleme: 50
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı