RX 570 ve Ryzen 3 2200G Darboğaz Yapar mı?

RozaNigra

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Oncelikle merhabalar 3000 hic bilemedin 3200TL butcem var

Aklımda soyle bir sistem vardi

• RX 570 4 GB
  • Ryzen 3 2200G
  • A320
  • 2X4 RAM
  • 120GB SSD
  • 600W PSU

Ancak yazilara baktim birisi darbogaz yapar diyor birisi hic sorunsuz calisiyor diyor. Gercekten bu sisteme sahip olan birisi cevap verebilir mi? Hayatimda ilk kez sistem toplayacagim. Aldığım sistemin cöp cikmasi calismamasini falan istemiyorum. Uyumlu parcalari toplamak istiyorum, ancak darbogaz yapar dedikleri zaman falan bayağı bir tirsiyorum. Ryzen 3 2200G yerine Ryzen 5 2600 almayi dusundum, oylede butcemi asiyorum. Yukarida verdigim sistem darbogaz yapar mi, yaparsa gozle gorulur mu? Lutfen bu sistemi kullanan cidden bu isten anlayan kisiler yardimci olsun. Sabahtan beridir moralim bozuk bozuk buralarda takiliyorum.

Veya bu sistem disinda 3000TL'ye benim icin baska bir sistem toplayabilecek var midir? (Monitor disinda) Şimdiden cok tesekkurler.

Bazı oyunlarda bir miktar darboğaz olur. Olmasa bile Ryzen 3 2200G çokta geleceğe yönelik bir işlemci değil. Bence bütçenizi biraz daha zorlayıp R5 2600 almanız daha iyi olacaktır. Aralarında 300-400 TL fark var ve kesinlikle değer.

500W +80 ile bahsi geçen sistemi kullanıyorum. Yer yer darboğaz oluyor. Genellikle fena değil ama idare ediyor. Ama sıfır darboğaz diyen yanlış diyordur. Bunun MSI Afterburner'i var, Discord'u var bir sürü programda kuracaksınız hesaba katmak lazım bunları da. Mümkünse eğer Ryzen 5 2600 alınırsa çok cici olur ama veya 1500X-1600 falan. 2200G'de fena değil şimdilik.

Oncelikle merhabalar 3000 hic bilemedin 3200TL butcem var

Aklımda soyle bir sistem vardi

• RX 570 4 GB
  • Ryzen 3 2200G
  • A320
  • 2X4 RAM
  • 120GB SSD
  • 600W PSU

Ancak yazilara baktim birisi darbogaz yapar diyor birisi hic sorunsuz calisiyor diyor. Gercekten bu sisteme sahip olan birisi cevap verebilir mi? Hayatimda ilk kez sistem toplayacagim. Aldığım sistemin cöp cikmasi calismamasini falan istemiyorum. Uyumlu parcalari toplamak istiyorum, ancak darbogaz yapar dedikleri zaman falan bayağı bir tirsiyorum. Ryzen 3 2200G yerine Ryzen 5 2600 almayi dusundum, oylede butcemi asiyorum. Yukarida verdigim sistem darbogaz yapar mi, yaparsa gozle gorulur mu? Lutfen bu sistemi kullanan cidden bu isten anlayan kisiler yardimci olsun. Sabahtan beridir moralim bozuk bozuk buralarda takiliyorum.

Veya bu sistem disinda 3000TL'ye benim icin baska bir sistem toplayabilecek var midir? (Monitor disinda) Şimdiden cok tesekkurler.

Arkadaşım aynı işlemciyi kullanıyor rx 570 sapphre modelini kullanıyor problmesız oynuyor darboğaz yok hisssetmezsin bile rahat ol.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı