RX 5700 XT Nitro Plus sicaklik degerleri

Ali.-.Alkan

Hectopat
Sistemimde R5 3600 islemci Sapphire RX5700 XT Nitro Plus ekran kartı kullanıyorum. MSI Afterburner programi ile sıcaklık degerlerime baktigim Zaman Control shadow of the Tomb Raider CoD warzone gibi oyunlari 1 saat kadar oynayinca 80 dereceleri goruyor kasma kapanma drop gibi sorunlar olmuyor. Uzun sure de kullansam ama bu beni rahatsiz ediyor. Acaba normal midir yoksa sıkıntı var midir ogrenebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nitro+ için değerler biraz yüksek gibi ama sadece oyuna bağlı kalarak bir şey söylemek pek mümkün değil. Kasanızın durumu nasıl? Kaç adet fan var ve kaç tanesi egzoz görevi görüyor? Bahsettiğiniz oyunlarda GPU kullanımı kaçta seyrediyor?

Ekran kartının fanları düşük bir devirde dönüyorsa hızı artırın. Kasanın ön kapağı çıkıyorsa onu çıkartıp sıcaklıkları kontrol edin. Eğer çıkmıyorsa yan kapağı açarak sıcaklıkları kontrol edin. Sıcaklık değerleri 70 derece civarına düşüyorsa sorun kasanızdadır. Bu haliyle o model için sıcaklıklar biraz yüksek.

Son düzenleme:
5700XT'ler arasında en iyi soğutmaya sahip GPU, o kart. Kasanın ön kapağının hava akışını kestiğini düşünüyorum. Belki fanları da kontrol etmelisin. Sorun kasa içerisindeki hava akışında. Yetersiz olduğu bariz.

Kasadan kasaya ve diğer parçalara göre değişir. Ayrıca kasa içi kullanılan fanların kalitesi çok önemli. Tüm sistem özellikleriniz ve kasa modeliniz ile birlikte kasanızın bir fotoğrafını atar mısınız?

Nitro+ için değerler biraz yüksek gibi ama sadece oyuna bağlı kalarak bir şey söylemek pek mümkün değil. Kasanızın durumu nasıl? Kaç adet fan var ve kaç tanesi egzoz görevi görüyor? Bahsettiğiniz oyunlarda GPU kullanımı kaçta seyrediyor?
Kanka çöl teşekkür ederim cevabın için ayarladım Ben dediğini düşündüm 8 fan var kasada iki tane si yukarda egzoz fandı alttaki 3 tane yi de egzoz fan yaptım şimdi 70 dereceli geciyor ban vardı dün yazdim kurallarina uymadığım için

Kanka çok teşekkür ederim cevabın için ayarladim şu anda 70 civari %99 GPU kullanimi.
Kasadan kasaya ve diğer parçalara göre değişir. Ayrıca kasa içi kullanılan fanların kalitesi çok önemli. Tüm sistem özellikleriniz ve kasa modeliniz ile birlikte kasanızın bir fotoğrafını atar mısınız?

ASUS TUF B450 PRO GAMING anakart.
Sapphire RX 5700 XT Nitro Plus ekran kartı
Corsair Vengeance 2x8 3000MHz RAM.
Ryzen 5 3600 işlemci
Gamepower warcry kasa duzeldi kanka çok teşekkür ederim.
5700XT'ler arasında en iyi soğutmaya sahip GPU, o kart. Kasanın ön kapağının hava akışını kestiğini düşünüyorum. Belki fanları da kontrol etmelisin. Sorun kasa içerisindeki hava akışında. Yetersiz olduğu bariz.

Sorun fanlardaki hava akisindaymis kanka duzeldi simdi tesekkur ederim.

Son düzenleme:
Kanka çöl teşekkür ederim cevabın için ayarladım ben dediğini düşündüm 8 fan var kasada iki tane si yukarıda egzoz fandı alttaki 3 tane yi de egzoz fan yaptım şimdi 70 dereceli geciyor ban vardı dün yazdim kurallarina uymadığım için.

Kanka çok teşekkür ederim cevabın için ayarladim şu anda 70 civari %99 GPU kullanimi.

ASUS TUF B450 PRO GAMING anakart.
Sapphire RX 5700 XT Nitro Plus ekran kartı.
Corsair Vengeance 2x8 3000MHz RAM.
Ryzen 5 3600 işlemci.
Gamepower warCry kasa duzeldi kanka çok teşekkür ederim.

Sorun fanlardaki hava akisindaymis kanka duzeldi simdi tesekkur ederim.

Ne yaptın anlatır mısın bende 5600 aldım bir sıkıntı olursa yaparım.

Geri
Yukarı