Çözüldü RX 5700 XT sistem PUBG'de düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

~AYYILDIZ~

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba forumda pek konu açmadım acemiyim, uzun bir yazı olacak yardımcı olmanızı çok isterim, sistemimi ilk topladığımda APU olarak kısıtlı bütçede topladım zamanla yükselterek şu anda gayet güzel bir ekran kartı ve onu beslemiyor diye R3 3200G'den R5 5500'e geçiş yaptım ancak pub de halen düşük FPS alıp drop yiyorum. Yer yer işlemci kullanımı %100 oluyor bayağı araştırma yaptım herkes cillop gibi oynarken ben böyle sorun yaşıyorum ve Warzone oyunundada aynı olay grafikleri düşürsemde Ultra 4K ya çeksemde aynı FPS sıcaklıklar normal kasam çok havadar, araştırmam sonucunda çift RAM kullanın demişler zaten çift kanal, işlemci darboğaz yapıyordu onu da yükselttim, daha 2 gün olmadı kutuyu açıp kuralı, anakartın sürümünü güncelledim belki iyi olur diye Windows 11 yükledim her şey güncel ama yokk ne yapacağım bilmiyorum. Ama mesela FH4 Ultra grafikler(daha yükseltilecek ayar yok) şekilde çok rahat 100'ün üstünde FPS'im onda sorun yok ama PUBG ve Warzone'de hiçbir türlü akıcılık elde edemiyorum. Özellikler şunlar;
  • LG22" 1ms 75Hz Gaming monitör.
  • Gigabyte A320M S2H.
  • 8x2 16 GB 3200MHz RAM.
  • 500GB Kioxia SSD.
  • Ryzen 5 5500.
  • Gigabyte RX 5700 XT 8 GB.
  • Power Boost 500W kasa.

Çözüm
Hocam maalesef kaliteli PSU fiyatları biraz uçuk şimdi kaliteli bir PSU alın geleceğe yatırım olarak ileride de ekran kartı güncellemesi yaparsınız PSU derdiniz de olmaz. Size attığım ürün gerçekten fp ürün kendimde 750W modelini kullanıyorum 2 yıldır üstüne sistem güncelledim bir sistem daha güncellerim çok rahat. Elinizdeki PSU ne kadar eder fikrim yok ama satıp üstüne eklerseniz bir nebze destek olur.

Hocam şükürler olsun sorunu çözdüm. 2 yıldır ilk defa formatlamayı düşündüm. Windows 10 tekrar geçtim driver vs güncelledim Warzone en Ultra ayarlar 90 FPS garanti yağğğ gibi, maşallah diyelim şükürler olsun. Çözüm Windows 10 temiz kurulum...
Hocam maalesef kaliteli PSU fiyatları biraz uçuk şimdi kaliteli bir PSU alın geleceğe yatırım olarak ileride de ekran kartı güncellemesi yaparsınız PSU derdiniz de olmaz. Size attığım ürün gerçekten fp ürün kendimde 750W modelini kullanıyorum 2 yıldır üstüne sistem güncelledim bir sistem daha güncellerim çok rahat. Elinizdeki PSU ne kadar eder fikrim yok ama satıp üstüne eklerseniz bir nebze destek olur.

Hocam şükürler olsun sorunu çözdüm. 2 yıldır ilk defa formatlamayı düşündüm. Windows 10 tekrar geçtim driver vs güncelledim Warzone en Ultra ayarlar 90 FPS garanti yağğğ gibi, maşallah diyelim şükürler olsun. Çözüm Windows 10 temiz kurulum...

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı