RX 5700XT Mech vs TUF RX 5700XT Evo

Kutup

Hectopat
Daha fazla  
MSI RX 5700XT Mech vs.
ASUS TUF RX 5700XT Evo.
TUF olanın biraz daha iyi olduğunu bende biliyorum ama Mech olanı alırsam 3600X'e sıvı soğutma kullanacağım ama TUF'ı kullanırsam stok soğutucu kullanmak zorundayım. Hangi seçenek daha iyidir?

Mech neden güvenilir değil?

MSI tarafında Evoke ve Mech modelleri iyi bir soğutma performansı sergilemiyorlardı. Bu şikayetler üzerine GP modelleri piyasaya sürülmüştü. Fiyatları da haliyle daha yüksekti. Aynı şey ASUS için TUF modelinde oluştu. Onlarda EVO şeklinde revizyona gittiler.

Tabi ki Tuf Evo .
Bu arada Sapphire Pulse kullanıcısıyım.Tavsiye ederim.

Sıradan bir PSU varsa zaten hangisini alırsan al pişman olacaksın. Hazır sistem dediğin için diyorum minimum Cooler Master MWE 650W 80+ ve çift güç bağlantısı ayrı ayrı iki PCI-e kablo ile yapılmış olsun yoksa siyah beyaz yeşil mavi ekran + reset yapıyor makine diye gezersin.(Bu PSU'da bile olabilir bunun 750W modeli olsa eh işte tamam derdik 650W bu modelde bile sınırda)

İdeal PSU High Power performance GD 750W Gold ve üzeri psulardır tier a/b bu ekran kartı PSU konusunda sıkıntılı.

MSI servis point şikayetleri dolayısı ile tercih listemde olmazdı. Malının arkasında duran servislere sahip markalara yönelin.

Not: RAM'lerine dikkat et çok angarya RAM var piyasada kendi voltajında stabil olamayan bilen uyumsuzluk yapan G.Skill Ripjaws veya CL16 ucuz Adata D30 ve ucuz Corsair Venagance modelleri gibi.

Son düzenleme:
Akakçeden toplayınca pulse koydum ama tuf evo daha iyi olduğu için aynı fiyatta hazır sistem baktım.
Aslında iyi sayılmaz. Bendeki Pulse 5 6 derece daha sıcak çalışıyor fakat Asus Tuf Evo incelemesini izlediğimde 1890MHZ dolaylarında idi. Pulse ise 1980MHZ ye kadar boostluyor. Yani o 5 6 derece bundan kaynaklanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı