RX 580 29 MH/s ile Ethereum kazmak

Memory Clock'u çıkarabildiğin kadar çıkar ben 2150 den sonrasına çıkaramıyorum mavi ekran vermeye başladı, Core Clock olduğu gibi kalsın önemli değil, gücü kıstığın zaman zaten core clock düşer,Core Clock 1150 ideal,güç kısmında -39,-36 arası ayarlayabilirsin, bazen 30.05 mh/s bazen 29.30 mh/s alıyorum.

Aradaki 1 mh/s farkı eth konfigürasyonu ile alakalı teamredminer otomatik seçiyor senin için.

Dosya Ekleri

• RX 580.png
    RX 580.png
    496,4 KB · Görüntüleme: 45
  • mining.png
    mining.png
    68,7 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Memory Clock'u çıkarabildiğin kadar çıkar ben 2150 den sonrasına çıkaramıyorum mavi ekran vermeye başladı, Core Clock olduğu gibi kalsın önemli değil, gücü kıstığın zaman zaten core clock düşer,Core Clock 1150 ideal,güç kısmında -39,-36 arası ayarlayabilirsin, bazen 30.05 mh/s bazen 29.30 mh/s alıyorum.

PL neden ekside? Temp neden 86 da?

Memory Clock'u çıkarabildiğin kadar çıkar ben 2150'den sonrasına çıkaramıyorum mavi ekran vermeye başladı, Core Clock olduğu gibi kalsın önemli değil, gücü kıstığın zaman zaten Core clock düşer, Core Clock 1150 ideal, güç kısmında -39,-36 arası ayarlayabilirsin, bazen 30.05 mh/s bazen 29.30 mh/s alıyorum.

Aradaki 1 mh/s farkı ETH konfigürasyonu ile alakalı teamredminer otomatik seçiyor senin için.

Fan 100 de iken 69 derece? Çok fazla değil mi?

Temp çok önemli değil orada, PL kart boş yere elektrik çekmesin diye ekside. Normalde Voltaj ayarlaması yapılır ama benim voltaj kısmı kapalı ondan Power Limiti düşürerek az voltaj veriyorum karta, az elektrik çekiyor.

O temp çekirdek sıcaklığı bliyorsun değil mi? 24 saat o sıcaklıkta çekirdeği eline alman muhtemel. Ram sıcaklığı çekirdeğin +25-35 derece daha fazlası biliyorsundur umarım. Geçmişte 70 derece sıcaklıkla sadece oyun sırasında kullanılan ASUS GTX980 kart yakmışlığım (ilk önce soğuk lehime düşme akabinde mefta) var bilginize. Tabii kullanıp kullanmamak size kalmış.

Temp çok önemli değil orda, PL kart boş yere elektrik çekmesin diye ekside. Normalde Voltaj ayarlaması yapılır ama benim voltaj kısmı kapalı ondan Power Limiti düşürerek az voltaj veriyorum karta, az elektrik çekiyor.
Kart 4 yıldır bakım görmedi thermal pad ve macun değişimi yapılması gerek.
O temp çekirdek sıcaklığı bliyorsun değil mi? 24 saat o sıcaklıkta çekirdeği eline alman muhtemel. Ram sıcaklığı çekirdeğin +25-35 derece daha fazlası biliyorsundur umarım. Geçmişte 70 derece sıcaklıkla sadece oyun sırasında kullanılan ASUS GTX980 kart yakmışlığım (ilk önce soğuk lehime düşme akabinde mefta) var bilginize. Tabii kullanıp kullanmamak size kalmış.
4 senedir çalışıyor 70 derece normal 80 üstü problem GTX 970 ile oyun oynuyorum 84 derecede thermal throttling yapıyor 8 senelik kart takır takır çalışıyor.Vramler en fazla 20 derece daha sıcaktır ister yap ister yapma 4 senedir elimde parasını çoktan çıkardı.
Uzun uğraşlar sonucu 32.30 mh/s yapmayı başardım.
Öncelikle kartı modlamanız lazım.Ben el ile yazılmış internetten bulduğum bir modu yükledim,kartınızın dual bioslu olmasında fayda var polaris bios editor ile modlarsanız kartınız brick olabilir dual biosla kartı kurtarabilirsiniz ya da hiveos da kartı bakım modunda çalıştırıp kurtarabilirsiniz.
Team Red miner ı açıp bu satırları girerseniz kartınızın silikonu iyiyse bu değeri alabilirsiniz.
--clk_core_mhz 1250 --clk_core_mv 890 --clk_mem_mhz 2300 --clk_mem_mv 890.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    971,6 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Geri
Yukarı