RX 580 8 GB 20.12.1 ile performans artışı oldu mu?

mercovalo

Decapat
Daha fazla  
20.12.1 sürümünün Cyberpunk 2077 için olduğundan haberim yoktu ve güncellememiştim ancak bugün güncelledim. Normalde MSI Gaming X RX 580 8 GB ile medium ayarlarda 60 civarı FPS alıyordum. Oyunu tekrar indiriyorum 1.06 sürümüyle, sizce ne kadar FPS fark eder veya sizde ne kadar ettirdi? Bu arada işlemcim i5 7400, RAM'im Kingston 8 GB 2666 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci ve ekran kartı ile Cyberpunk gibi bir oyunda Medium ayarlarda 60 fps çok iyi geldi bana. Üstelik RAM miktarınızda Single 8 GB 2666 MHz. Bu oyunun optimizasyon sorununu çözdüler de bizim mi haberimiz yok ya. Bu arada sorunuza gelecek olursak 1.06 güncellemesinin performans ile bir ilgisi yok. Sadece bir kaç hatayı düzeltiyor. Optimizasyon ile ilgili güncellemelerin Ocak ve Şubat ayında geleceği söyleniyor.

O işlemci ve ekran kartı ile Cyberpunk gibi bir oyunda Medium ayarlarda 60 FPS çok iyi geldi bana. Üstelik RAM miktarınızda Single 8 GB 2666 MHz. Bu oyunun optimizasyon sorununu çözdüler de bizim mi haberimiz yok ya. Bu arada sorunuza gelecek olursak 1.06 güncellemesinin performans ile bir ilgisi yok. Sadece birkaç hatayı düzeltiyor. Optimizasyon ile ilgili güncellemelerin ocak ve şubat ayında geleceği söyleniyor.

RAM'i Dual Channel 2x8 yaparsam ne kadar FPS fark eder?

Normal şartlar altında bir çok oyunda 8-10 fps farkediyor fakat şu an bunu Cyberpunk için söylemek çok zor. Söylediğim gibi o oyunun çok ciddi optimizasyon sorunları var yani şu an için bir şey değiştirmez büyük ihtimalle ama 2-3 ay sonra ciddi derecede fark ettirir.

Normal şartlar altında birçok oyunda 8-10 FPS farkediyor fakat şu an bunu Cyberpunk için söylemek çok zor. Söylediğim gibi o oyunun çok ciddi optimizasyon sorunları var yani şu an için bir şey değiştirmez büyük ihtimalle ama 2-3 ay sonra ciddi derecede fark ettirir.

Arkadaşımda Dual Channel 2x8 RAM, GTX 1070, i5 7600 var ve oyun Ultra açılıyor. Bence benim 60 FPS almam çok da şokedici değil

Arkadaşımda Dual Channel 2x8 RAM, GTX 1070, i5 7600 var ve oyun Ultra açılıyor. Bence benim 60 FPS almam çok da şokedici değil
Oyunun Ultra açılması oyunun akıcı, drop yemeden oynanıyor olması anlamına gelmiyor ama. Mesele sizin Single RAM ile yaşayacağınız en büyük sorun oyunlarda drop yemeniz olacaktır. Gerçi bu Dual RAM olayı AMD tabanlı sistemlerde performansı baya bir etkiliyor. İntel’de durum nedir bilmiyorum ama özet olarak siz ne yapın edin bir an önce takviye yapın RAM huşusunda. Bu arada cidden elinizdeki sistemde 60 fps çok iyi. İyi oyunlar

Sapphire Nitro+ RX580 kullanıyorum bilindiği üzere RX580'ler arasında en güçlü model. Ryzen 5 1600 AF 2x8 16 GB XPG RAM ile mediumda 60 FPS alamıyorum? Sizin yanlışınız var imkansız medium 60 FPS hem RAM olarak hem işlemci hem de GPU olarak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Göründüğü üzere 3600 işlemci olmasına rağmen ve bütün ayarlar Low'da 50 FPS alınıyor üstelik şehir içi bile değil kapalı alan. Mediumda 40 FPS olacaktır iyi ihtimallerle.

Son düzenleme:
Sapphire Nitro+ RX580 kullanıyorum bilindiği üzere RX580'ler arasında en güçlü model. Ryzen 5 1600 AF 2x8 16 GB XPG RAM ile mediumda 60 FPS alamıyorum? Sizin yanlışınız var imkansız medium 60 FPS hem RAM olarak hem işlemci hem de GPU olarak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Göründüğü üzere 3600 işlemci olmasına rağmen ve bütün ayarlar Low'da 50 FPS alınıyor üstelik şehir içi bile değil kapalı alan. Mediumda 40 FPS olacaktır iy

İndirildiğinde SS atarım, belki ben yanlış hatırlıyorumdur

Geri
Yukarı