RX 580 8GB vs. GTX 1060 6GB

Cengizhanfff

Hectopat
Çekirdek sayısı olarak RX 580, 1060'ın çok fazla önünde. Base clock ve Boost clock bu kadar önemli mi? Hangisini seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kartlar 1.100-1.200 TL arasında geziyordu o zaman şunu al bunu al diyebiliyorduk ama fiyatları uçtu gitti. Hangisini kaça bulduğun da önemli. RX 580 DX12'de daha iyi iyi performans verdiği için bir tık daha geleceğe yönelik diyebilirim ama madencilik için iyi bir kart olduğu için pahalıya satılıyor.

İkisinin mimarisi farklı olduğu için çekirdek sayılarından dolayı bu daha iyidir demek yanlış olur. İkisi kafa kafaya desek yalan olmaz fakat şu anki RX580 ve GTX1060'lar fiyatlarını haketmiyor.

PX580'ni bilmem ama 1060 ortalama olarak 290-350$ alrasında fiyatlandırılıyor, olay tamamen kur ile alakalı.

PX580'ni bilmem ama 1060 ortalama olarak 290-350$ alrasında fiyatlandırılıyor, olay tamamen kur ile alakalı.
Dünya genelinde içerisinde bellek olan ürünlerde artış var. Sadece dolar kuru demek yanlış olur. RAM ve ekran kartı fiyatları dünya genelinde yükseldi.

Dünya genelinde içerisinde bellek olan ürünlerde artış var. Sadece dolar kuru demek yanlış olur. RAM ve ekran kartı fiyatları dünya genelinde yükseldi.

Kartlar ilk çıktığında $ 3.5 seviyesindeydi şu an 4.6 tam olarak bununla alakalı. Belki diğer etmenler yüzünden 10-20$ artmıştır tabii.

Kartlar ilk çıktığında $ 3.5 seviyesindeydi şu an 4.6 tam olarak bununla alakalı. Belki diğer etmenler yüzünden 10-20$ artmıştır tabii.
Kartlar(GTX 1060 6 GB) çıktığında 1 Dolar 3.5 Liraydı diyorsun 1.100-1.200 Liraya alınan kartın bugün 2.200-2.400 Lira olması için 1 Doların 7 Lira olması gerekmiyor mu?

Kartlar(GTX 1060 6 GB) çıktığında 1 Dolar 3.5 Liraydı diyorsun 1.100-1.200 Liraya alınan kartın bugün 2.200-2.400 Lira olması için 1 Doların 7 Lira olması gerekmiyor mu?

Ben geçtiğimiz haftalarda sıfırını 1800₺'ye aldım 1060'ı yani tam kurla orantılı bir artışla. Baktığınız yere söyleyin %50 kar koymasınlar öyle.

Güncel kur ile 1600 TL civarında satılması lazım aslında GTX 1060 6 GB modelinin. Olayın içinde her türlü fırsatçılık yatıyor. Satan, üreten, parça tedariği yapan, dağıtımda bulunan herkes tüketiciye dikti gözünü. Bir ara daha pahalıydı kart fiyatları. 450-500 doları zorlayan satış fiyatları ile güncel fiyatı nasıl oluyorsa eşit gidiyor. Kimse de ses çıkarmıyor bu fiyatlar hakkında. Bir dönemin fiyat kaosundan hala faydalanma derdindeler.

Ben geçtiğimiz haftalarda sıfırını 1800₺'ye aldım 1060'ı yani tam kurla orantılı bir artışla. Baktığınız yere söyleyin %50 kar koymasınlar öyle.
Marka, model ve garanti farkıyla alınabiliyor. Bilmediğim bir şeyden bahsetmiyorsun. Ben genel olarak diyorum. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı