RX 580 düşük FPS problemi

Testinger

Centipat
Bilgisayarımda RX 580 var ve CS:GO gibi Steam'dan indirdiğim oyunları ekran kartı kendi tanıyor ve Radeon Ayarları'nı açtığımda orada CS:GO optimize edilmiş gözüküyor ama League Of Legends veya PUBG Mobile gibi oyunlarda kendi görüp optimize etmiyor yani LOL ve PUBG Mobile'de FPS düşuşleri yaşıyorum. 45-50'e kadar düşüyor bunun çözümü yok mudur?
NVIDIA kartlarda NVIDIA denetim masası vardı ve oyunu seçip yüksek ekran kartının kullanılmasını sağlıyorduk yüksek performans falan seçiyorduk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun kanka sende AMD kurbanı olmuşsun. 🤣 kendi düşüncem nvidia sürücü işinde AMD’den daha iyi ve oyunlarda daha stabil. CF kullanıyorsan tek kartla dene bakalım performans nasıl olacak.

FPS düşüşleri sadece ekran kartından kaynaklı olarak ortaya çıkmaz, işlemci ve belleğin çok fazla önemi vardır, sisteminizi tamamen belirtin. NVIDIA'nın sürücü tarafında GeForce Experience ile yaptığın "optimizasyon"un herhangi bir faydası yok zaten, NVIDIA'nın "optimizasyon" olarak adlandırdığı şey o oyun için ayarları uygun olan presete çekmek, başka bir şey yok.

Üstelik bizzat kendim GTX ürünü kullanıyorum NVIDIA optimizasyon yapmadığı zaman ben daha akıcı bir oyun deneyimi elde ediyorum. Yani optimizasyon yapılmasının herhangi bir olayı yok, drop yaşamanızın sebebi optimizasyonla ilgili değildir.

FPS düşüşleri sadece ekran kartından kaynaklı olarak ortaya çıkmaz, işlemci ve belleğin çok fazla önemi vardır, sisteminizi tamamen belirtin. NVIDIA'nın sürücü tarafında GeForce Experience ile yaptığın "optimizasyon"un herhangi bir faydası yok zaten, NVIDIA'nın "optimizasyon" olarak adlandırdığı şey o oyun için ayarları uygun olan presete çekmek, başka bir şey yok.

Üstelik bizzat kendim GTX ürünü kullanıyorum NVIDIA optimizasyon yapmadığı zaman ben daha akıcı bir oyun deneyimi elde ediyorum. Yani optimizasyon yapılmasının herhangi bir olayı yok, drop yaşamanızın sebebi optimizasyonla ilgili değildir.

Özellikleri;

- AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 14nm İşlemci
- MSI B450M PRO-VDH PLUS 3466MHz(OC) Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
- CORSAIR 8GB DDR4 3000MHz CL16 Siyah Vengeance LPX Single Kit Ram
- MSI RX580 Armor OC 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
- Thermaltake Smart 500W
- TOSHIBA OCZ 480GB TR200 SATA3 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)
Ekstradan birşey farkettim oyunlarin ayarlarını ne kadar düşürürsem düşüreyim hayla aynı fps değerlerini görmekteyim.

Son düzenleme:
Bendede aynı sorun baş göstermekte
Sistemim
Msi B450M PRO M.2 V.2 Anakart
Ryzen 5 2600 6 Çekirdek 3.4GHz Turbo 3.9 19MB Önbellek
MSI RX580 Armor OC 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
16GB Ram 2400MHz
WD Green 500GB SSD
PUBG' de High ayarlda 90 ile 100 arası FPS alıyordum her ne olduysa 75-85 arası FPS alıyorum şimdi.
Bi AMD sistem kullanalım dedik başımıza gelmeyen kalmadı ya.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı