RX 580 ekran kartının fanları ses çıkarıyor

AlperenL

Centipat
Arkadaşlar ekran kartım MSI RX580 Armor 8 GB ve ekran kartına undervolt yaptım. Ekran kartının fan hızı %40 ve üstünde çok ses çıkarıyor. Eskiden böyle olmuyordu. Ekran kartını geçen sene yazın almıştım ve günlük ortalama 6 - 6, 5 saat kullanıyorum. Bu gelen ses canımı çok sıktı bilgisayarcıya götürüp ekran kartını temizletip macun mu sürdürsem diye düşündüm ama ekran kartı 1 senelik olduğu için kıyamıyorum çözümü bu mudur sizce? Yardımcı olursanız çok sevinirim. BIOS sürümüm güncel değil bir de bundan olmuş olabilir mi?
Ses gelirken ki değerler:

1592563602104.png

Dosya Ekleri

• 1592563601129.png
    1592563601129.png
    384,7 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
2200 RPM çok yüksek bir değer. Sıcaklık değerin güzel. Fan hızını manuel olarak düşür. Ekran kartı 75 derece olana kadar yapabilirsin. Ayrıca Bios'u güncellemende fayda var.

2200 RPM çok yüksek bir değer. Sıcaklık değerin güzel. Fan hızını manuel olarak düşür. Ekran kartı 75 derece olana kadar yapabilirsin. Ayrıca Bios'u güncellemende fayda var.
Biosu güncelleyeceğimde sizce bu sorunun sebebi ne olabilir eskiden olmuyordu da ?
Değerlerde sorun yok. Gelen ses nasıl bir ses, ses kaydı alıp atma imkanınız var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
gelen ses böyle videoda biraz cızırtı gelmişte sizi yanıltmasın ekran kartıyla alakası yok o sesin yani.

Geri
Yukarı