RX 580 FurMark testi sonucu nasıl?

%100. Kusura bakma fark etmemişim
Bana sağlıklı görünmedi bu değer. Biraz daha sıcaklık yükselse nerdeyse kart kendini kapatacak. Üstelik %100 fanda fena gürültülü bir şekilde. Ben olsam almazdım. Yine de diğer arkadaşların da yorumlarını dikkate alın.

Bana da sıcaklık biraz fazla gibi geldi.

Test sonuçları nasıl? Max 85, fan %100 iyi mi, sadece ekran kartı alacağım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-11-16-08-05-51-426_com.whatsapp.jpg
    27,5 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG-20221115-WA0000.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Test sonuçları nasıl? Max 85, fan %100 iyi mi, sadece ekran kartı alacağım.
Hayır kesinlikle almayın. %100 fan devrinde 85 derece o kartın zaten throttling yapma noktası. Frekans düşürdüğü için 85 derecede kalıyor.

İyi 85 dereceyi aşmadığı sürece iyi bir değer diyebiliriz.Fanı otomatikde bırakın ısındıkça artırır dengeleme amaçlı. Manuelde sürekli olarak %100 de çalıştırmayın fan ömrü kısalır.

O kart zaten 85'dereceyi aşmıyor 85 dereceden sonra frekans düşürüyor. Lütfen bilip bilmeden "iyi" yorumu yapmayın. %100 devirde dönüyor fan ve 85 derece bunun nesi iyi?

O kart zaten 85'tereceyi aşmıyor 85 dereceden sonra frekans düşürüyor. Lütfen bilip bilmeden "iyi" yorumu yapmayın. %100 devirde dönüyor fan ve 85 derece bunun nesi iyi?

Hocam bende RX 6600 Gigabyte var oveclock yapınmca fan hızını açabildiğim kadar açıyorum %106 %105 kadar geliyor ama bu kadar da ısınmıyor isterseniz bir SS atabiliriim tabii ki aynı kartlar değil de çok yüksek gibi geldi sıcaklıklar.

Her kartın throttling noktası farklıdır. Neden %100'e alıyorsunuz ki? Overclock yapsanız bile bence orijinal fan ayarında bırakın. En fazla 3-4 derece fazla ısınır. Hiç ısınmasın diyorsanız overclock ve çektiği güç oranını hesaplayıp ona göre bir fan ayarı yapın. %100'le onun sesine nasıl katlanıyorsunuz?

ses gelmiyorki olay o işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…