RX 580 için sorunsuz driver önerisi

RX 580 kullanıyorum. 20.7.1 sorunsuzdu. Onun dışında 20.9.1 dün güncelledim kesinlikle FPS artışı oldu (RDR2) hiç sıkıntı yaşamadım 2 gündür.

yorumun için teşekkürler ben 20.9.1 sürümünü kullandığımda siyah ekran sorunu ile karşılaştım
Demek istediğimde buydu işte. Örnek olarak kimisinde 20.9.1 sürümü sorunsuz bir şekilde çalışsa da sizde sorun çıkartabilir. Bu yüzden de sizde sorun çıkarmayan sürücü sizin için en iyi sürücüdür. Ben daha 20.4.2 sürümünü kullanıyorum. Uzun bir süre de güncelleme yapmayı düşünmüyorum açıkçası.

WHQL sürücüleri en az sorunu olan sürücüler sanırım. 20.9.1 WHQL şu an ama pek güven vermiyor diyorlar. 20.4.2 bundan önceki WHQL sürücüsü, sorun yaşamaya devam ederseniz bunu denersiniz.
teşekkürler yorumun için ben 20.9.1 sürücüsünü kullandığımda siyah ekran sorunu ile karşılaştım şu anda 20.2.2 sürümünü kullanıyorum onda da sorun çıkarsa 20.4.2 sürümüne geçeceğim

Siyah ekran sorunu genelde yazılımsal bir sorun gibi gözükse de birçok nedenden ötürü olabilir. Donanımsal olma ihtimali de vardır. Eğer yazılımsal kaynaklı bir sıkıntı ise çıkan sürücüleri tek tek denemek, undervolt, Frekans Mhz ve güç limiti değerlerini düşürmek belki çözüm olabilir. Ayrıca siyah ekran sorunu için forum içerisinde şöyle bir rehber de var bakabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…