RX 580 Oyun Oynarken Kitlenme Sorunu

AKBLT_25

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartım: ASUS TUF RTX 3060 12 GB v2, İşlemcim: Ryzen 5800X3D, Anakartım: MSI Mag X570S Torpedo Max , Güç Kaynağım: Xigmatek Shogun 750W 80 Plus Gold, Monitörüm: LG 27GN600-B, İşlemci Soğutucusu: Thermaltake TH240 ARGB Snow White Edition, Bilgisayar Kasası: Dark Guardian Pro Mesh
Öncelikle iyi günler dilerim herkese, son birkaç gündür aşağıda özelliklerini vereceğim toplama masaüstü bilgisayarım oyun oynarken rastgele bir zamanda kitlenip, kalıyor PC'yi yeniden başlatmadan da kendine gelmiyor. Bilgisayarımın özellikleri bunlar;

• Ekran Kartı: Asus Radeon RX 580 Strix (8 GB)
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X Quad-Core Processor (8 CPUs) 3.5 GHz
  • RAM: Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix Tactical DDR4 3000MHz CL15 1.35V RAM
  • Anakart: Asus TUF B350M-Plus Gaming
  • Soğutma: XIGMATEK SCYLLA 120 EN8613 120MM Sıvı Soğutma Sistemi
Oynadığım oyun genellikle The Witcher 3 Wild Hunt (GOG Sürüm ve Original'dir) ayrıca henüz diğer oyunlarda test etmedim Battlefield 1 (Multiplayer) vs.

Birde muhtemelen gereklidir diye kitlenmeden Afterburner üzerinden bir görüntü almıştım, onu da bırakayım buraya;
Kitlenme Sorunu.jpg

NOT: Görüntüyü telefonla çektim evet, çünkü: PC kitlenirken hiçbir klavye tuşu çalışmıyordu.

Witcher 3 bende de var fakat benim kartım radeon rx 570 oc araştırmalarıma göre oyundan kaynaklı çünkü kart hep %100 çalışıyor.
Araştırma yaparak ve aynı zamanda modlayarak oyunu biraz düzeltebilirsin optimizasyon modları var ve oyunda %100 çalışmayan tek kart sanırım 1080ti ve üstü onlar da %70 %80 civarı çalışıyor.
Bundan dolayı takılma-donma vs. oluyor diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı