RX 580 R5 2600x sistem oyunlarda mavi ekran veriyor

Ege kprn

Hectopat
RAM
Tforce 16cl 3000mhz 1x16gb
SSD veya HDD modeli
480gb ssd toshiba 1tb hdd wd
Ekran kartı
Asus rog strix rx580 8gb
Anakart
B450m aorus Elite
İşlemci
R5 2600x
Arkadaşlar selam bundan 2yıl önce bu sistemi topladım ve sıkıntılar çıkmaya başlamıştı ekran donup geri gelmeler mavi ekranlar peşimi bırakmıyordu sonra garantiye verdim ve işlemcinin hatalı olduğunu görüp değiştirdiler. Sorunsuz kullanmaya devam ediyordum yine arada sıkıntılar çıkıyordu fakat çok takmamaya başladım şimdi ise can sıkmaya başladı 10dk oyun oynayamıyorum. Bu beni sinir etmeye başladı ve PC'yi her şeyi sıfırladım temiz kurulum yaptım ama yine sorunlar devam ediyor. Bende RAM'in yerini değiştireyim dedim ve bilgisayar mavi ekran vermeye başladı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Sorun ne onu da bilmiyorum artık sinirlerim gerildi. Bu arada her oyunda sıkıntı yapmıyor GTA 5 LoL Valorant sıkıntısız oynayabildim ama dün Apex'i oynayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
HyperX alloy Core klavye sürücüsünü güncelleyin.

Ses sürücülerinizi güncelleyin.

Aslında tahminim de doğru çıktı.
Easy Anti-Cheat motoru hataya sebep olmuş.

Ama memory_corruption gördüm bir dosyada.
Disk ve RAM belleklerinize test yapmanızı istiyorum.

XMP profili kapalı olarak RAM belleklere, "quick scan" kapalı şekilde de HD Tune üzerinden disklerinize test yapın.

Sonuçların ve health sekmesinin ekran görüntülerini paylaşın diskler için.

Memtest rehberini veriyorum.

Hocam bende RAM'den şüpheleniyorum nedense 16 GB tek kanal kullanıyorum hep o sorunlu diye düşündüm eve geçince testleri yapmaya başlayacağım.

Hocam ayrıyeten bu var olay görüntüleyecisinde amdwddmg görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

@KojiroHyuga04 hocam test yapmak yerine 8 GB 2666MHz CL19 RAM buldum ve denedim bilgisayar artık sorunsuz çalışıyor yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı