RX 580 R5 3600 FPS DROP %1

Chevalle

Centipat
Merhaba güzel forumun bilge insanları yıllardır laptop kullanıcısı olan nacizane üyenizin bu hafta kasa toplama şerefine nail oldugu kötü karantinalı günlerde anlam veremediğim üstesinden hiçbir şekilde gelemediğim kimselerede götürüp soramadıgım troubleshooting yapamadıgım olayı dile getirmek istiyorum.Bilgisayarımın ekran kartı hariç bütün parçaları geçen hafta alındı ekran kartımda GIGABYTE RX 580 8 GB 256 BIT OC olmak üzere garantiye gitti macunları ve fanları yenilendi amma ve lakin ben anlam veremediğim
MSI AFTERBURNER değerlerine sahibim afbuyurun oynadıgım oyunlarda 5 senelik laptopumda görmediğim droplar ve sıkıntılar çekiyorum sorun şu ki bilgisayarımın işlemcisi mi yoksa gpu cpu usage larda olan ani düşüşlerden mi kaynaklı çözemediğim droplar silsilesinden an itibari ile bıkmış durumdayım .Oynadıgım black desert online adlı mmorpg de optimizasyon ayarlarında gördüğüm fps droplar ve takılmalar laptopumdan daha kötü oldugunu görünce ki lakin laptopumdaki ekran kartı ve işlemci 960m ve i7 4720hq şöyle ki yeni topladıgım bilgisayarımın parçaları şu şekilde;
ANAKART:B450M TOMAHAWK MAX
İŞLEMCİ:R5 3600(şimdilik stok fan kullanıyorum ama arctic freezer 34 siparişim kargoda değişecek)
RAM:CORSAIR VENGEANCE PRO 3600(2X8)16GB
KASA:COOLERMASTER MB520 RGB
PSU:ASUS ROG STRIX 650 80+ GOLD
EKRAN KARTI:GIGABYTE RX 580 8 GB 256 BIT OC
herhangi bir değişiklik OC vs yapmadım default güncellenmiş bios ayarları ile kullanıyorum %1 lik düşüşlerimin çok fazla olması stabil çalışmaması inanılmaz keyifsiz bir hal almaya başladı bu kasadan vazgeçip en sonunda laptopuma döneceğim onunla birlikte huzurlu bir şekilde öleceğim
960m>rx580 8 gb olma ihtimali olmadıgına göre ya ben deliriyorum ya da çoktan delirdim
(lütfen bana yardımcı olun kafayı yemek üzereyim sorunumun daha ekran kartımdan mı yoksa cpu mdan mı kaynaklı oldugunu bile cözemiyorum)

Dosya Ekleri

• drop1.png
    drop1.png
    892,3 KB · Görüntüleme: 49
  • drop2.png
    drop2.png
    595,7 KB · Görüntüleme: 28
Merhaba güzel forumun bilge insanları yıllardır laptop kullanıcısı olan nacizane üyenizin bu hafta kasa toplama şerefine nail oldugu kötü karantinalı günlerde anlam veremediğim üstesinden hiçbir şekilde gelemediğim kimselerede götürüp soramadıgım troubleshooting yapamadıgım olayı dile getirmek istiyorum. Bilgisayarımın ekran kartı hariç bütün parçaları geçen hafta alındı ekran kartımda Gigabyte RX 580 8 GB 256 Bit OC olmak üzere garantiye gitti macunları ve fanları yenilendi amma ve lakin ben anlam veremediğim.
MSI Afterburner değerlerine sahibim afbuyurun oynadıgım oyunlarda 5 senelik laptopumda görmediğim droplar ve sıkıntılar çekiyorum sorun şu ki bilgisayarımın işlemcisi mi yoksa GPU CPU usagelarda olan ani düşüşlerden mi kaynaklı çözemediğim droplar silsilesinden an itibari ile bıkmış durumdayım. Oynadıgım Black Desert Online adlı MMORPG'de optimizasyon ayarlarında gördüğüm FPS düşmesilar ve takılmalar laptopumdan daha kötü oldugunu görünce ki lakin laptopumdaki ekran kartı ve işlemci 960M ve i7 4720HQ şöyle ki yeni topladıgım bilgisayarımın parçaları şu şekilde;
Anakart: B450M Tomahawk Max.
İşlemci: R5 3600(şimdilik stok fan kullanıyorum ama Arctic Freezer 34 siparişim kargoda değişecek)
RAM: Corsair Vengeance Pro 3600(2x8)16 GB.
Kasa: Cooler Master MB520 RGB.
PSU: ASUS ROG STRIX 650 80+ Gold.
Ekran kartı: Gigabyte RX 580 8 GB 256 Bit OC.
Herhangi bir değişiklik OC vs yapmadım default güncellenmiş BIOS ayarları ile kullanıyorum %1'lik düşüşlerimin çok fazla olması stabil çalışmaması inanılmaz keyifsiz bir hal almaya başladı bu kasadan vazgeçip en sonunda laptopuma döneceğim onunla birlikte huzurlu bir şekilde öleceğim.
960M>RX580 8 GB olma ihtimali olmadıgına göre ya ben deliriyorum ya da çoktan delirdim.
(Lütfen bana yardımcı olun kafayı yemek üzereyim sorunumun daha ekran kartımdan mı yoksa CPU mdan mı kaynaklı oldugunu bile cözemiyorum)

Stok sogutucudan sonra rahatlar PC bende bugun sattigim 3600'de sogutuculu keyif aldim stok cop deli eder OBS kayit yayin oyun ekran titremesi vardi 120 FPS'de fan takinca bir sorun kalmadi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı