RX 580 Ryzen 3 4100 sistem parçaları uyumlu mu?

hsyngundogmus

Femtopat
Daha fazla  
RX580 8 GB 256bit ekran kartı.
Ryzen 3 4100 işlemci.
ASUS Prime A320M-F-sı AM4 soket anakart.
8+8 GB 3200MHz RAM.
Bu sistemde uyuşmayan düşük kalan parçalar var mıdır ve 450W Power yeterli olur mu?

Ekran kartını tam bilmiyorum ama uyuşmayabilir çünkü Ryzen 3 ve 4. nesil ve ek bir harf yok yani RTX 3060 Ti ayarında bir şey ise sanırım yapar.

RX580 8 GB 256bit ekran kartı.
Ryzen 3 4100 işlemci.
ASUS Prime A320M-F-sı AM4 soket anakart.
8+8 GB 3200MHz RAM.
Bu sistemde uyuşmayan düşük kalan parçalar var mıdır ve 450W Power yeterli olur mu?

Evet uyar PSU'dan emin değilim ama (PSU'yu bilen arkadaşlar yazacaktır.) RAM (bu arada RAM DDR4 değil mi?) CPU anakart ve GPU gayet uyumlu.

Evet uyar PSU'dan emin değilim ama (PSU'yu bilen arkadaşlar yazacaktır.) RAM (bu arada RAM DDR4 değil mi?) CPU anakart ve GPU gayet uyumlu.

Evet DDR4 RAM'ler.

Ekran kartını tam bilmiyorum ama uyuşmayabilir çünkü Ryzen 3 ve 4. nesil ve ek bir harf yok yani RTX 3060 Ti ayarında bir şey ise sanırım yapar.

Ne yani işlemci çok mu güçlü anlamadim.

Ne yani işlemci çok mu güçlü anlamadim.

Tam uyumludur RX 580 le sorun olmazda 450 watt biraz sorun ben RX 570le 550 watt kullanıyorum hiçbir sorununu görmedim.

Kaç watt almalıyım.

Tam uyumludur RX 580 le sorun olmazda 450 watt biraz sorun ben RX 570le 550 watt kullanıyorum hiçbir sorununu görmedim.

Bir de SSD'ler ve hard diskler için DDR kaç olduğunun önemi var mı DDR3 eski bilgisayarımınkileri DDR4 yeni sisteme takabilir miyim?

RAM'lerde marka fark eder mi ben ikinci el toplayacağım biri Corsair biri Apacer Panther diye bir marka sıkıntı olur mu ikisi de 8 GB 3200MHz.

Son düzenleme:
Uyumlu, ne kadar fiyatı?

Toplam 6 bin TL civarı bir şey işlemci 1100 ekran kartı 1750 RAM'ler 1000 anakart 1500 hard disk 400 PSU 800. tabii hard diski eskiyi takarım olursa pusuda kurtarirsa eskiyi takarım ama kurtarmiyacak sanirim.

Uyumlu, ne kadar fiyatı?

Fiyatı iyi mi piyasaya bilgisayara gore.

Toplam 6 bin TL civarı bir şey işlemci 1100 ekran kartı 1750 RAM'ler 1000 anakart 1500 hard disk 400 PSU 800. tabii hard diski eskiyi takarım olursa pusuda kurtarirsa eskiyi takarım ama kurtarmiyacak sanirim.

Fiyatı iyi mi piyasaya bilgisayara gore.
Çok takip etmediğim için iyidir kötüdür diyemem, ama fiyati bana şu enflasyonda güzel geldi. Psu kalitesiz mi bilmiyorum ama 450w yeter , hdd varsa yetmeme durumu olmaz , düşük-orta kalite oyunlar (ön yüklemenin önemli olmadığı oyunlar) ve depolama için kullanırsın. Ssd yoksa kesinlikle alman gerekiyor , hdd'ye sistem kurulmaz.

Çok takip etmediğim için iyidir kötüdür diyemem, ama fiyati bana şu enflasyonda güzel geldi. PSU kalitesiz mi bilmiyorum ama 450W yeter, HDD varsa yetmeme durumu olmaz, düşük-orta kalite oyunlar (ön yüklemenin önemli olmadığı oyunlar) ve depolama için kullanırsın. SSD yoksa kesinlikle alman gerekiyor, HDD'ye sistem kurulmaz.

Galiba bir SSD bir hard disk var nereden bakabilirim hangisi ne markası ne diye oynadığım oyunlar ETS 2 Valorant Zula vs ama toplayacağım sistemde GTA 5 oynamayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı