RX 580 Sistem Toplama

mrshadow

Hectopat
Daha fazla  
Gelecekte CF düşünüyorum. Anakartım destekliyor ve kasamın içindeki PSU yeterli oluyor. Ancak kasamın iç hacimi 2 ekran kartı birden alır mı? Alırsa soğutma sağlanır mı?

SSD dahil etmedim SSD dahil edebilmem için aynı ekran kartının MSI GAMİNG modeli yerine daha Türkiye'ye gelmemiş olan ve çıkıp çıkmayacağı hakkında bilgim olmayan, MSI Gaming modelini alıp işlemcimi İ5 7400'e düşürmem gerekiyor. Gaming modeline düşürmem pek sorun değil ama RX 580'e İ5 7400 biraz düşük kalır gibi geliyor. Gaming versiyonunun X olmayanı RX 480'de var ama RX 580'de olur mu bilmiyorum.

İ5 yerine ryzen 5 de kullanabilirsiniz bu sistemi de tavsiye ederim. Ama monitör dahil değil Vx2257 monitörüde eklerseniz 4600 ya da 4700 tl ye çıkar.
Amd rx 580 sistem.png

Bütçem herşey dahil 4200 liradır. Malesef bütçeyi aşamam.

Aslında GTX 1060 Timespy ve Fire Strike testlerinde geride kalırken GTA 5 gibi hiçbir marka tarafı tutmayan oyunda 10 FPS fazla performans veriyor. Fakat SLI desteği yok. Siz olsaydınız ileride biraz daha mı masrafa girerdiniz yoksa şu anı mı kurtarırdınız? Fakat RX 580 bugün çıktı ve bir optimizasyon güncelemesi alır mı ? Bu soru kafamı karıştırmıyor değil. Aralarında fiyat farkı yok.

Şimdi SLI veya CF yapsan bile fps 2 katına çıkmaz. Mesela 1 RX 580 ile gta 5 de ultra da 80 fps alıyorsan CF yaparsan 160 fps ye çıkacak diye birşey yok. Bence onun yerine tek ekran kartı almak daha mantıklı

Şimdi SLI veya CF yapsan bile fps 2 katına çıkmaz. Mesela 1 RX 580 ile gta 5 de ultra da 80 fps alıyorsan CF yaparsan 160 fps ye çıkacak diye birşey yok. Bence onun yerine tek ekran kartı almak daha mantıklı
Zaten tek kart alacağım fakat ben 1.5 yada 2 yıl sonra cf yapıcağım. 2 yıl sonra bida tek kart almak biraz pahalı olabilir. O yüzden kararsızım.

Zaten tek kart alacağım fakat ben 1.5 yada 2 yıl sonra cf yapıcağım. 2 yıl sonra bida tek kart almak biraz pahalı olabilir. O yüzden kararsızım.
TimeSpy ve Fire Strike testlerinin oyunlarla aynı sonucu vermemesi sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz. Bu testlerde RX 580 GTX 1060'ı geçerken, oyunların çoğunda GTX 1060 önde.

Öncelikle kardeşim sakın böyle bir hata yapma . Nedenmi ;
1. CF yapacaksın ilerde o kart satışı kalkacak 2 yıl sonra mecbur ikinci el bir kart arıyacaksın .
2 Mecburen işlemci ve güç kaynağını değiştirmek zorundasın b250 m anakart cf yaparsın ama gpu kullanımı hç bir zaman %99 olmayacak ikiisinde o anakart cf yapmak bence gereksiz.
3. Su an rx 580 alacağına 1.300 tl vereceğine lütfen ve lütfen git 1.700 tl civarında nanokatalog da gtx 1070 ler var bütceni 400 tl aş yada diper parçalardan anakarttan düş 100 tl .bunu kendi içinde halledebilisin..

Ve en önemlisi 180 +180 güç harcayan kartı takıp tam bir elektrik canavarı kullanmak tamamen sacmalık .GTX 1070 gibi bir kart tek basına 180 yerken .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı