RX 580 sistem Valorant'ta siyah ekran veriyor

talecood

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar. RX580 8 GB ekran kartım var ve hiçbir oyunda olmayan hata sadece Valorant'ta oluyor. Bunun denk gelme olduğunu düşünüyordum ama artık sinir olmaya başladım. Oyunun ortasındayken bilgisayarın fanları çok hızlı bir şekilde dönmeye başlıyor ve ekran gidiyor (siyah ekran). Bilgisayara reset atmadığım sürece de düzelmiyor. Bu hata 1 kere oluyor, bilgisayara reset atıp Valorant'ı açıyorum. 15 dakika sonra tekrar oluyor.

Günde 2 kereden fazla yapmadı. 1 kere hatayı yiyip internette dolaşmaya başladığımda ise hatadan eser yok :D. Valorant'a özel bir şey olabilir mi diye düşündüm ama çok saçma, istediğiniz bir bilgi olursa konuyu sürekli açık tutacağım.

Not: Ekran kartına herhangi bir O.C vs. işleminde bulunmadım.

Sistemim:
MSI RX 580 8 GB.
Ryzen 5 3500X.
Corsair Vengeance 3000MHz (2x8)
SanDisk SSD Plus 480GB.
Thermaltake V200 600W 80+
MSI B450M-A PRO Max.

1612540582172.png

Hatadan sonra bu mesajı alıyorum. Dediğim gibi bilgisayar hep açık olsa da sadece Valorant'ta bu hatayı alıyorum. Hatayı 2 kere yapıyor sonra kesiliyor.

Dosya Ekleri

• 1612540493923.png
    1612540493923.png
    8,3 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Denerim ama monitörüm 144hz.
Fanların hızı artıyor dediğinize göre ekran kartı bu oyunda aşırı yük altına giriyor. Bu yüzden de fan hızı artıyor. Fps sabitleyip oynarsanız bu yükten kurtulmuş olacaksınız. Eğer bu siyah ekran sorununu çözmezse başka önerim yok şu anlık.

Fanların hızı artıyor dediğinize göre ekran kartı bu oyunda aşırı yük altına giriyor. Bu yüzden de fan hızı artıyor. Fps sabitleyip oynarsanız bu yükten kurtulmuş olacaksınız. Eğer bu siyah ekran sorununu çözmezse başka önerim yok şu anlık.
Fanlarim normal bir şekilde calisiyor. Fakat "görüntüm gittiği anda" fanlar acayip hızlı çalışmaya başlıyor.

Valorant sistemi zorlayan bir oyun değil, sürücülerle ilgili veya direk oyunla ilgili bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum, sürücü değiştirip dener misiniz?

Ayrıca şu konuya göz atar mısınız? Sanırım aldığınız hataya Wattman hatası deniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı