RX 580 sistemde Rust'ta yağmur yağınca FPS düşmesi

Ege Uğur

Hectopat
Rust'da yağmur ve kar yağdığı zaman oyunum anlık drop yemeye başlıyor. Ort FPS 70 90 arası.

Ekran kartı RX580 4 GB
İşlemci Ryzen 5 2600
RAM 16

Ayarlarım ortalama ayarlar.

Yağmur veyahut kar yağdığında Afterburner açıp VRAM kullanımına bak. Belki VRAM darboğazı yiyor olabilirsin. Rust oynamadım optimizasyonunu bilmiyorum.

Drop yiyorum normal bir kasma yok ortada. Arkadaşlarım yemiyor ben yiyorum sadece.

Yağmur veyahut kar yağdığında Afterburner açıp VRAM kullanımına bak. Belki VRAM darboğazı yiyor olabilirsin. Rust oynamadım optimizasyonunu bilmiyorum.

16 GB RAM'e göre kullanım normal bazen 5GB bazen 10GB kullanıyor Rust optimizasyonu da kötü bir oyun.

Ben sana söyleyeyim kısaca çöp her güncelleme geldiği zaman -10 FPS oluyor oynun optimizasyonu çöp.

Hocam ben size benim ayarları atayım siz o ayarları yapın.

Yaklaşık 5 6 aydır durum böyle fakat yine de atarsan güzel olur ayarları bir deneyeyim.

Hocam ayarlarım böyle bir deneyin sonra bir de ekran kartı driver güncel mi bakın

16 GB RAM'e göre kullanım normal bazen 5GB bazen 10GB kullanıyor Rust optimizasyonu da kötü bir oyun.
Ram demedim hocam. Vram dedim. Oyunun yakın tarihli incelemelerine baktığımda neredeyse 4GB VRAM tüketiyor orta ayarlarda. Sizin de kartınız 4GB.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…