RX 580 sisteme kaç watt PSU gerekir?

erayseker_41

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Sistemim: CPU: Intel Xeon E3-1230 V3 (i7 4790 Karşılığı)
Anakart: ASUS TUF B85 Trooper 1150 pin.
RAM: HyperX 4x2 8 GB 1600 MHz DDR3 RAM.
GPU: MSI Gaming X RX 580 4 GB.
PSU: FSP group inc. 400 watt PSU.

RX 580'i daha yeni aldım arkadaşlar. Önceden ASUS ROG STRIX RX 470 takılıydı. Güç kaynağında ekran kartına takılan güç kablolarından hiç yoktu ben ayrı olarak Molex'ten 6 pine dönüştüren bir kablo almıştım. Onunla beraber oyun vesaire oynuyordum kapanma vb. sıkıntıları hiç yaşamadım. Fakat yeni aldığım RX 580'de durumlar biraz farklı olacak gibi çünkü bu kart 8 pin güç girişi istiyor. Bendeki 6 pinlik dönüştürücü ile sağladığım kabloyu taksam yeterli olur mu? Diyelim oldu; güç kaynağının gücü RX 580'e yeter mi? Forumda okumuştum minimum 550 watt gerekiyor galiba. Şu an ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim. (600W üstü 80+ sertifikalı PSU'lara param yetmez maalesef ona göre yorum yaparsanız sevinirim :) )

RX 580'i daha yeni aldım arkadaşlar. Önceden ASUS ROG STRIX RX 470 takılıydı. Güç kaynağında ekran kartına takılan güç kablolarından hiç yoktu ben ayrı olarak Molex'ten 6 pine dönüştüren bir kablo almıştım. Onunla beraber oyun vesaire oynuyordum kapanma vb. sıkıntıları hiç yaşamadım. Fakat yeni aldığım RX 580'de durumlar biraz farklı olacak gibi çünkü bu kart 8 pin güç girişi istiyor. Bendeki 6 pinlik dönüştürücü ile sağladığım kabloyu taksam yeterli olur mu? Diyelim oldu; güç kaynağının gücü RX 580'e yeter mi? Forumda okumuştum minimum 550 watt gerekiyor galiba. Şu an ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim. (600W üstü 80+ sertifikalı PSU'lara param yetmez maalesef ona göre yorum yaparsanız sevinirim :) )

Bütçen ne kadar.

Molex'ten ekran kartına yapılan bağlantıları tavsiye etmiyoruz.
Molex kanalı ekran kartını besleyecek güce sahip değil.
RX470'te şansa kader kullanmışsınız ama iyi bir PSU almalısınız.
İkinci el olarak güzel güç kaynakları var.

Bütçen ne kadar.
300-400'e ikinci el bişeler bulunursa ne ala.

Malesef bütçem çok dar ne yapıcağımı bilmiyorum bunu hesaba katmadan aldım kartı.

Molex'ten ekran kartına yapılan bağlantıları tavsiye etmiyoruz.
Molex kanalı ekran kartını besleyecek güce sahip değil.
RX470'te şansa kader kullanmışsınız ama iyi bir PSU almalısınız.
İkinci el olarak güzel güç kaynakları var.
O zaman ikinci el ucuz yollu , kendinden kablosu olan güç kaynaklarını mı önerirsiniz?

Vallahi hocam sanki bu biraz pahalı gibime geldi kalitesine göre fiyatı iyi fakat daha ucuza 500-550 watt olan ve sertifikası olmayan ürünler beni yarı yolda bırakır mı? Tek istediğim pc'nin kendini kapaması olmasın yeter sertifikada falan gözüm yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı