RX 580 UV ayarları nasıl olmalı?

Arkadaşlar RX580 4 GB ekran kartım 76-83 derecelerini gördüğü için UV yapmak istedim fakat doğrudan - 120mv yaptıktan 30dk sonra oyun içerisinde ekran karardı sinyal gitti geldi sonra sürücü gecikmesi gibi bir uyarı karşıma çıktı bende geri eski haline getirdim. Fakat ısınması kafamdan çıkmadı ve - 137Mv'de Core clock u 120MHz düşürdüm sizce doğru mu yaptım? Bu şekilde belleklere bir sorun çıkar mı bellek frekansına da dokunmalı mıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Undervolt yapsan bile bellek frekansı artırılabiliyor, sorun olacağını sanmıyorum. Mesela mining yaparken RX 590'a UV yapıp Core clock düşürüp bellek frekansını 225 MHz artırmıştım.

Hocam az önce oyunda bir dengesizlik hissedip yaptığım ayarı sıfırlamak istedim sıfırlayıp oyuna sistem tepsisinden tıkladığım anda oyunun ekranı geldi ve mavimsi kare kare şeyler belirip tamamen dondu kasanın tuşuna bastım fakat kapanmadı PSU'nun güç tuşundan kapatmak zorunda kaldım şimdi geri açtım ve tüm ayarlarımı normale getirdim korku içerisinde oturuyorum gerçekten bu konuda bilgisizim.

Hocam az önce oyunda bir dengesizlik hissedip yaptığım ayarı sıfırlamak istedim sıfırlayıp oyuna sistem tepsisinden tıkladığım anda oyunun ekranı geldi ve mavimsi kare kare şeyler belirip tamamen dondu kasanın tuşuna bastım fakat kapanmadı PSU'nun güç tuşundan kapatmak zorunda kaldım şimdi geri açtım ve tüm ayarlarımı normale getirdim korku içerisinde oturuyorum gerçekten bu konuda bilgisizim.
Ayar çekerken uyumsuz olursa öyle kapanır gibi oluyor fanlar son devirde dönüyor falan normal bunlar. Aşırı saçma bi voltaj değeri girmedikten sonra sorun olacağını sanmıyorum. İşlemci ve ekran kartıma çok OC denemesi yaptım, bir şey olmadı. Kasanın tuşuna uzun basarak kapatabilirsiniz. Veya bu olmuyorsa dediğiniz gibi yapılabilir.

Ayar çekerken uyumsuz olursa öyle kapanır gibi oluyor fanlar son devirde dönüyor falan normal bunlar. Aşırı saçma bir voltaj değeri girmedikten sonra sorun olacağını sanmıyorum. İşlemci ve ekran kartıma çok OC denemesi yaptım, bir şey olmadı. Kasanın tuşuna uzun basarak kapatabilirsiniz. Veya bu olmuyorsa dediğiniz gibi yapılabilir.

Hocam sıcaklığın düşmesini istiyorum fakat Core ve Memory Frekanslarına nasıl davranacağımı voltajı neye göre düşürüp stabiliteyi neye göre yapacağımı nerede test etmem gerektiğini bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Hocam sıcaklığın düşmesini istiyorum fakat Core ve Memory Frekanslarına nasıl davranacağımı voltajı neye göre düşürüp stabiliteyi neye göre yapacağımı nerede test etmem gerektiğini bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
Voltajı teker teker düşürüp, her değerde test ediyorsunuz önce. Bi değerden sonra test ederken kapanacak, bu çalışma aralığından çıkmış anlamına geliyor. En son stabil çalışan voltaj değerine yükseltip kullanacaksınız. Veya daha da voltaj düşürmek istiyorsanız, Core clock da düşürmeniz lazım. Bu sefer de teker teker Core clock düşüreceksiniz. Bi değere gelince stabil çalışacak. Daha da voltaj düşürmek istiyorsanız tekrar voltajı azaltacaksınız, stabilse kullanacaksınız. Değilse yine Core clock düşüreceksiniz.

Kısa yoldan yapmak içinse internette vardır bir sürü yapan, onların hazır değerlerini alıp kullanmayı deneyebilirsiniz.

Voltajı teker teker düşürüp, her değerde test ediyorsunuz önce. Bi değerden sonra test ederken kapanacak, bu çalışma aralığından çıkmış anlamına geliyor. En son stabil çalışan voltaj değerine yükseltip kullanacaksınız. Veya daha da voltaj düşürmek istiyorsanız, Core clock da düşürmeniz lazım. Bu sefer de teker teker Core clock düşüreceksiniz. Bi değere gelince stabil çalışacak. Daha da voltaj düşürmek istiyorsanız tekrar voltajı azaltacaksınız, stabilse kullanacaksınız. Değilse yine Core clock düşüreceksiniz.

Kısa yoldan yapmak içinse internette vardır bir sürü yapan, onların hazır değerlerini alıp kullanmayı deneyebilirsiniz.
Hocam test için ne kullanayım Furmark falan mı? Sık sık furmark yapmak zarar vermez değilmi?

Yeni konular

Geri
Yukarı