RX 580 Valorant düşük performans

ForumFaresi

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Poco F4 6GB 128GB SD870
Sistem:
  • Red Devil RX 580 8 GB
  • AMD FX8350 4GHz 8Core
  • 4x4 DDR3 RAM
Monitörüm HDMI kullandığım için maksimum 120Hz ama 120 FPS bile alamıyorum. Oyun içi grafiklerle haritadan haritaya sürekli oynamalar yapıyorum ve 90 üstü veren ayarlarla devam ediyorum. Bu durumdan sıkıldım. Yapabileceğim bir şeyler varsa söyleyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal. İşlemciniz kötü, darboğaz var ve RAM'leriniz eski nesil olduğundan dolayı yavaş. RX 580 bu sistem için biraz fazla modern olmamış mı sizce de?

Sistem:
  • Red Devil RX 580 8 GB
  • AMD FX8350 4GHz 8Core
  • 4x4 DDR3 RAM
Monitörüm HDMI kullandığım için maksimum 120Hz ama 120 FPS bile alamıyorum. Oyun içi grafiklerle haritadan haritaya sürekli oynamalar yapıyorum ve 90 üstü veren ayarlarla devam ediyorum. Bu durumdan sıkıldım. Yapabileceğim bir şeyler varsa söyleyebilir misiniz?
Valorant CPU üzerine kurulu bir oyun. GPU nun neredeye hiçbir önemi yok. Bende birkaç yıl önce PC yenilediğim de o hataya düştüm. 3600'den 5600'e geçiş yaptım FPS farkı inanılmaz oldu. Aynı GPU ile, bu kadar FPS fark yaratması ilginç oldu.

Valorant CPU tabanlı bir oyun olduğundan ötürü olabilir. Belki grafikleri fulleyip gücü bi' nebze de olsa GPU'ya aktarabilirsiniz.
öyle yaptığımda yine birşey değişmiyor ve fps aynı kalmasına rağmen oyun kasıyor gibi geliyor
Normal. İşlemciniz kötü, darboğaz var ve RAM'leriniz eski nesil olduğundan dolayı yavaş. RX 580 bu sistem için biraz fazla modern olmamış mı sizce de?
evet öyle olmuş ama işlemcim 4 ghz ve 8 çekirdek nasıl olabilir böyle bişey
İşlemciyi değiştirmek olabilir yapacağın şey.
işlemciyi değiştiremem eğer değiştirirsem anakart ve ramleride değiştirmem gerek başka bir çözüm yolu yok mu?
Valorant CPU üzerine kurulu bir oyun. GPU nun neredeye hiçbir önemi yok. Bende birkaç yıl önce PC yenilediğim de o hataya düştüm. 3600'den 5600'e geçiş yaptım FPS farkı inanılmaz oldu. Aynı GPU ile, bu kadar FPS fark yaratması ilginç oldu.
ben işlemcimi değiştiremeyeceğim için konuyu açtım msi afterburner ile baktığımda işlemcinin en yüksek grafiklerde %40-50 sini kullanıyordu. işlemcinin tamamına yakınını kullanmasını sağlayabileceğim bir yol var mıdır?

Son düzenleme:
evet öyle olmuş ama işlemcim 4 ghz ve 8 çekirdek nasıl olabilir böyle bişey
Performansı tek belirleyen şey bunlar değil. İşlemci hakkında detaylı bilgi sahibi değilim fakat işlemci performansını sadece çekirdek sayısı ve hızının belirlemediğinden eminim.
işlemcinin tamamına yakınını kullanmasını sağlayabileceğim bir yol var mıdır?
Darboğazı azaltmak için OC yapmayı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı