RX 580 Valorant FPS düşmesi

lusty

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 144Hz monitörüm var ve FPS'im sürekli 144'ün altına hatta 80-90 FPS'e düşüyor. Haliyle oyun çok fena kasıyor hissiyatı veriyor ve oynanmayacak düzeye geliyor. YouTube'dan performans arttırma videolarını izledim, driverları güncelledim, Radeon Software ayarlarını yaptım, her türlü grafik düzeyini denedim sonuç değişmedi. Bu leş optimizasyonlu oyunda FPS yükseltme için önerebileceğiniz bir şey var mı? İşlemcim stok fanlı overclock yapsam bilgisayara zarar verir miyim ve yaptığıma değer mi?

Sistem özelliklerim:
Ryzen 5 1600
MSI Radeon RX580 8 GB OC
2X Corsair 16 GB RAM
MSI B450M PRO M.2 anakart

Son düzenleme:
Hangi ayarları kullanıyorsun? 4.3 oranında 1280x1024 çözünürlüğünde bütün ayarlar en düşük olacak şekilde fpsyi 100e sabitliyorum monitörüm 72 hz olduğu için. Kartın fanları dahi dönmüyor.

Hocam oyunu sil yeniden kurun ben FPS düştüğünde sürekli öyle yapardım ama optimizasyon yüzüne sildikten sonra daha oynamadım oyunu.

Virüs taraması yapmanı öneririm. Aynısı bende de olmuştu. Türkçe yamadan virüs bulaştı (Defender tarattım). Ortalama 180 fpsden 120-100 arasına düşmüştü. Format attım ve düzeldi.

Hangi ayarları kullanıyorsun? 4.3 oranında 1280x1024 çözünürlüğünde bütün ayarlar en düşük olacak şekilde fpsyi 100e sabitliyorum monitörüm 72 hz olduğu için. Kartın fanları dahi dönmüyor.
Çözünürlük değiştirdiğimde pek bi etki olmuyor denedim.
Virüs taraması yapmanı öneririm. Aynısı bende de olmuştu. Türkçe yamadan virüs bulaştı (Defender tarattım). Ortalama 180 fpsden 120-100 arasına düşmüştü. Format attım ve düzeldi.
Tamamdır deneyeceğim virüs taraması yapmayı ama format atmam muhtemelen.
Hocam oyunu sil yeniden kurun ben FPS düştüğünde sürekli öyle yapardım ama optimizasyon yüzüne sildikten sonra daha oynamadım oyunu.
Son çare bunu da deneyeceğim muhtemelen teşekkürler.
Çözünürlük değiştirdiğimde pek bi etki olmuyor denedim.

Tamamdır deneyeceğim virüs taraması yapmayı ama format atmam muhtemelen.

Son çare bunu da deneyeceğim muhtemelen teşekkürler.
Önerilerin hepsini tek tek denedim ve bir değişim yok. Başka öneriler varsa bekliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı