RX 580 ve Xeon X5660 sisteme PSU önerisi

Matsuda

Hectopat
Daha fazla  
  • Asus X58 Sabertooth anakart
  • RX 580 8GB
  • Intel Xeon X5660 (overclock @4.0-4.5 GHz arası calistirmayi düşünüyorum)
  • Bulursam Hyper Evo 212 İslemci sogutucu dusunuyorum.
  • 4 x 4 olmak üzere 8 GB DDR3 1600 MHz RAM
  • Cooler Master'ın tek fanli ikinci el bir kasasından aldım.
  • LG 25UM58 Ultra Wide Monitör.
Sistemi olabildigince ucuz tutmaya çalışıyorum. Önerilerinize açığım. Ve en önemlisi tabii ki PSU'yu ikinci el almak istiyorum fakat kaliteli olması ve elektrik kesintilerine karşı sıkıntı yaratmaması önemli. Gerçi onu akım korumalı prizler ile de halledebiliyormusuz o yüzden pek sorun olacağını düşünmüyorum. Sizce 600-650 Watt PSU yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
600W fazlasıyla yeterli. 500W da alınabilir. Ucuz ve yüksek değere değil, kaliteli ve yeterli değere yönelin.

600W fazlasıyla yeterli. 500W da alınabilir. Ucuz ve yüksek değere değil, kaliteli ve yeterli değere yönelin.
hangi markalara yönelmeliyim? Tüm sistemi 5-6 sene kadar uzun bir süre kullanmayı düşünüyorum. İleride sadece rami yükseltmeyi düşünüyorum fakat işlemciyi hız aşartarak (@4.0ghz - @4.8 ghz) kullanacağım için güç kaynağının da tüm programlarda ve oyunlarda ultra-high'da çalışırken besleyebileceğinden emin olmak istiyorum. Bunun için hangi markayı önerirsiniz?
High Power Eco 500W 80+ Bronze yeter de artar.
teşekkürler
İkinci el FSP Hydro 600W 80+ Bronze veya High Power Eco 500W ikisi arasından ucuz olanı bulup almaya karar verdim sizce doğru bir karar mı?
Diğer yorumları da okuyarak en son FSP Hydro 600W 80+ Bronze aldım arkadaşlar. Sessiz ve yeterli olduğuna karar verdim. Umarım okuyan diğer arkadaşlara da yardımcı olur. İyi forumlar konu kilit

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı