RX 580 vs 1660 Super mi?

3r4y89

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartım için yükseltme yapmak istiyorum ama kafamda bazı şüphelerim var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Zotac 1050 Ti 4 GB mini ekran kartı kullanıyorum işlemcim ise Ryzen 5 1500X, PSU ise Cooler Master RS 500. ekran kartımı RX 580'e yükseltmek istiyorum ama çok fazla bütçem yok önceliğim 2. el olacak o yüzden fakat internet ortamında gördüğüm birkaç yorum ve bilgi kafamı karıştırdı. Eğer 2. el alma yoluna gitmeyeceksem benzer fiyatları olan GTX 1660 Super mi almalıyım eğer alırsam işlemcim veya güç kaynağım bana sıkıntı yaratır mı? 2K veya 4K oyun oynamayacağım 1080P oyun oynuyorum. İkinci el konusunda ise ikinci el satış sitesinde karşılaştığım bir ilanda eski ekran kartının üstüne bir miktar para vererek yeniliyorlar. Benim 1050 Ti kartımın üstüne 325 TL para isteyerek 2. el 580 verebileceklerini söylediler sizce bu uygun mu? Piyasaya ve kartlara hakim olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB ile 6 GB'lık versiyonun arasında 650 TL lik bir fark var. Aradaki performans farkı ne kadardır acaba ? Anlamsız bir upgrade yapmak istemiyorum 1050ti'dan çok daha iyi bir performansı olsun istiyorum bunu karşılar mı 4 GB versiyonu ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı